Piyasalar

6 Ekim 2015, Salı tsi
°C
REKLAM

En Sıcak Konular

Diyanet MTSB (Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı) Başvuru Kılavuzu

9 Mart 2010 00:23 tsi
Diyanet MTSB (Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı) Başvuru Kılavuzu Diyanet İşleri Başkanlığı personeli için Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı (MBSTS) 18/04/2010 tarihinde yapılacaktır.

Yayın Tarihi: 04/03/2010

T.C.

BAŞBAKANLIK

Diyanet İşleri Başkanlığı

 

Sayı       : B.02.1.DİB.0.71.08.902.03/283                                                   03/03/2010

Konu    : MBSTS Sınav Duyurusu

 

 

D U Y U R U

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞINDAN

 

Diyanet İşleri Başkanlığı Sınav Yönetmeliğinin 23. Maddesi uyarınca görevlilerin bilgi seviyelerini ölçmek ve mesleki bakımdan göreve en iyi şekilde hazır bulunmalarını sağlamak amacıyla ve görev (müktesebi olup başka unvanlarda görev yapan personel) veya görev yerlerini değiştirmek isteyen cami görevlileri ile yurtdışına din görevlisi olarak gitmek isteyenler, hac ve umre hizmetlerinde (Müftü, Vaiz ve Eğitim Merkezi Öğretmenleri hariç) din görevlisi olarak görevlendirileceklere yönelik (4/B statüsünde çalışan sözleşmeli personel dahil) Başkanlıkça yapılacak sınavlara katılmak isteyen Diyanet İşleri Başkanlığı personeli için Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı (MBSTS) 18/04/2010 tarihinde yapılacaktır.

 

A-      Sınav Giriş Şartları:

 

1.      Diyanet İşleri Başkanlığı personeline yönelik Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı’na (MBSTS) müracaatlar 05/03/2010 - 18/03/2010 tarihleri arasında internet ortamında www.meb.gov.tr adresindeki “Merkezi Sistem Sınavları” bölümüne girilerek yapılacaktır.

 

2.      Müracaat edenler 30 TL (otuz TL KDV dâhil) sınava giriş ücretini, EĞİTEK Döner Sermaye İşletmesi’nin T.C. Ziraat Bankası Beşevler/ANKARA Şubesi, Türkiye Vakıflar Bankası Ankara Merkez Şubesi ve Türkiye Halk Bankası Küçükesat Şubelerinden herhangi birine, bulundukları yerlerdeki anılan bankaların şubelerinden “Kurumsal Tahsilât Programı” aracılığı ile 05/03/2010 – 18/03/2010 tarihleri arasında yatıracaklardır. Ücretini yatırmayanlar sınav için müracaat edemeyecek ve sınav giriş belgesi alamayacaklardır.

 

3.      Sınav ücretinin yatırılması esnasında ilgili dekonta Diyanet İşleri Başkanlığı personeline yönelik Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı”  ibaresi mutlaka yazdırılacaktır. Yazdırmayanlar, giriş belgelerini ilgili siteden (www.meb.gov.tr, Merkezi Sistem Sınavları) alamayacaklardır.

 

4.      Yukarıda belirtilen banka hesapları dışında hiçbir hesaba hiçbir şekilde (EFT, Posta Çeki vb.) sınav ücreti yatırılmayacaktır.

 

5.      Sınava girecek personel Sınav Giriş Belgelerini, sınav ücretlerini ilgili şubelerin hesaplarına yatırdıktan sonra, 31/03/2010 tarihinden itibaren  www.meb.gov.tr  adresindeki “Merkezi Sistem Sınavları” bölümüne girerek alacaklardır.

 

6.      Sınav yeri ve saati ilgili WEB sayfasından (www.meb.gov.tr, Merkezi Sistem Sınavları) alacakları giriş belgelerinde belirtilecektir.

 

 

7.      Sınava girecekler, “Sınav Giriş Belgesi” ile birlikte kimlik belgelerinden birini de (Nüfus Cüzdanı, Pasaport veya Ehliyet) yanında bulunduracaktır.

 

8.      Başvurusu/sınavı geçersiz sayılan, sınava girmeyen, sınava alınmayan ya da sınavdan çıkarılan, başarılı olamayan, başvuru şartlarını taşımadığı halde sınav ücreti yatırmış olan personelin ödedikleri ücretler kesinlikle iade edilmeyecektir. Ancak; Görevli kendi kusuru dışında idari sebeplerle sınava girememesi durumunda sınavın ait olduğu yıl içinde ve banka dekontu ödendi makbuzu ile EĞİTEK’e başvuruda bulunduğu takdirde kendisine ücret iadesi yapılabilecektir.

 

9.      Görevlinin sınava girmesine mani bedensel özrü olması halinde durumunu yukarıda belirtilen adres (www.meb.gov.tr, Merkezi Sistem Sınavları) bölümünde yapacağı başvuruda belirtecektir.

 

10.  Sınava başvuranlar arasında sınav öncesinde ve sınav anında EĞİTEK tarafından tedbir alınmasını gerektirecek herhangi bir özür durumunda olan görevli var ise, durumuna ait sağlık kurulu raporu, özürlü kimlik kartının kurum onaylı örneği veya görevlinin özür durumunun resmi olarak işlenmiş olduğu nüfus cüzdanı örneğinin herhangi birini en geç 19/03/2010 tarihine kadar Diyanet İşleri Başkanlığına göndereceklerdir. Bu tarihten sonra Başkanlığa’ ulaşan belgeler dikkate alınmayacaktır.

 

B- Sınav Konuları

 

1- Dini ve Mesleki Bilgiler,

2- Yurtdışı Din Hizmetleri ile İlgili Konular,

3- Hac ve Umre Hizmetleri ile İlgili Konular,

4- Genel Kültür,

PERSONEL DAİRESİ BAŞKANLIĞI
Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Aramak İçin Yaz ve Tıkla

  En Çok Okunan Haberler

  .................. AÖL


  Haber Sistemi Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  Sitede yer alan içerikler bilgilendirme amaçlıdır. İçeriğin doğruluğu için her türlü özen gösterilmekle birlikte; olası hatalardan site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz. İletişim: egitimekrani@gmail.com Yandex.Metrica
  16720 µs