Piyasalar

5 Ekim 2015, Pazartesi tsi
°C
REKLAM

En Sıcak Konular

Açık İlköğretim Okulu Müdürlüğü Diploma Dağıtım Esasları

7 Şubat 2010 23:20 tsi
Açık İlköğretim Okulu Müdürlüğü Diploma Dağıtım Esasları 2009–2010 eğitim öğretim yılı I. dönem sonu sınavı sonunda Açık İlköğretim Okulu’ndan mezun olan öğrencilerin diplomaları ikamet adresleri dikkate alınarak Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüklerine gönderilmiştir. Diplomaların dağıtımına ilişkin esa

AÇIK İLKÖĞRETİM OKULU MÜDÜRLÜĞÜ DİPLOMA DAĞITIM ESASLARI DUYURUSU
    
2009–2010 eğitim öğretim yılı I. dönem sonu sınavı sonunda Açık İlköğretim Okulu’ndan mezun olan öğrencilerin diplomaları ikamet adresleri dikkate alınarak Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüklerine gönderilmiştir. Diplomaların dağıtımına ilişkin esaslar aşağıya çıkarılmıştır.

1.Gönderilen diplomalar sayılıp teslim alındıktan sonra “Alındı Tutanağı” Müdürlüğünüzce imzalanıp onaylanarak Müdürlüğümüze bekletilmeden gönderilecektir.

2.Diplomaların dağıtımı sırasında öğrencilerden; dernek vakıf, vb. Kuruluş adı altında hiçbir şekilde ücret talep edilmeyecektir.

3.Diploma almak için gelen öğrenciden nüfus cüzdanı (aslı) istenecek; kimlik bilgileri, diplomadaki bilgilerle karşılaştırılacak; alacak öğrencinin kendisi olduğu anlaşıldıktan sonra, Diploma Defterindeki teslim alan bölümüne adı, soyadı teslim tarihi yazdırılıp imzalatılacaktır.
Diploması teslim edilen öğrenciler için Açık İlköğretim Okulu WEB sayfasına HEM girişinden giriş yapılarak, öğrenci numarası veya TC numarası girildikten sonra Ana Menüde “Öğrenci Dosya Bilgileri” menüsü altında bulunan “Diploma Teslim Bilgileri” menüsüne girilerek gerekli bilgiler işlenecektir.

4.Diplomaları öğrencilerin bizzat kendilerinin almaları esastır. Diploma kendisinden başkasına Noterden Vekâletname varsa teslim edilebilecek ve vekâletname diploma defteri ile birlikte Müdürlüğümüze gönderilecektir.

5.Diplomayı alacak öğrenci 18 yaşından küçükse, diplomayı kendisinin alabileceği gibi, kimlik tespiti yapıldıktan sonra anne veya babasına teslim edilebilecek ve teslim edilen şahsın Kimlik fotokopisi alınarak diploma defterine eklenecektir.

6. Tutuklu ve Hükümlü öğrencilere ait diplomalar, ilgili ceza ve tevkif evi müdürlüğünün hangi öğrencilerin diplomasının teslim alınacağını belirten yetkilendirme yazısına istinaden, yetkilendirilen şahsa diploma defterlerindeki ilgili bölümler imzalatılarak teslim edilecektir. Yetkilendirme yazısı diploma defterine eklenecektir.

7.Diplomaların Okul veya Kurum tarafından istenilmesi halinde Diploma Defterinin ilgili bölümüne gönderilme yazısının tarih ve sayısı ile kurumun adı yazılacak, yazının onaylı bir örneği de diploma defterine eklenecektir.
Bu durum Açık İlköğretim Okulu WEB sayfasındaki diploma teslim bilgileri bölümüne de işlenecek ve açıklama bölümüne yazının tarih ve sayısı işlenecektir.

8.Diplomaların dağıtımı Müdürlüğünüzce 01 Ekim 2010 tarihine kadar devam edecektir.

a)Belirtilen tarihten önce diplomaların tamamı dağıtılmışsa süre bitimi beklenmeksizin, Diploma Defterinin aslı,

b) Süre bitimi sonunda teslim edilmeyen diploma kalmışsa kalan diplomalarla beraber Diploma Defterinin aslı,
ile beraber, diploma öğrencinin kendisinden başkasına teslim edilmişse vekâletname, yetkilendirme yazısı kimlik fotokopisi ve başka birime gönderme yazıları Müdürlüğümüze gönderilecektir.
Ayrıca Müdürlüğümüze iade edilen Diplomalar için Açık İlköğretim Okulu WEB sayfasında Diploma Teslim Bilgileri menüsünden iade işlemi yapılacaktır.

9-Belge ve bilgi eksikliği mevcut olan öğrencilerin diplomaları basılmamıştır. Bu durumda olan öğrencilere ulaşılmaya çalışılmış, ancak adres ve telefon bilgileri yeterli olmayan öğrencilere ulaşılamamıştır. Diplomaları belge ve bilgi eksikliğinden basılamayan öğrenciler basılmama nedenini internet adresimizden öğrenebilecektir.

10-Belge ve bilgi eksikliğinden dolayı diplomaları basılamayan öğrenciler gerekli eksiklikleri tamamladıkları takdirde, diplomaları basılarak gönderilecektir.Salim YILDIZ
AİO Müdürü
 


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Aramak İçin Yaz ve Tıkla

  .................. AÖL


  Haber Sistemi Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  Sitede yer alan içerikler bilgilendirme amaçlıdır. İçeriğin doğruluğu için her türlü özen gösterilmekle birlikte; olası hatalardan site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz. İletişim: egitimekrani@gmail.com Yandex.Metrica
  15460 µs