Piyasalar

7 Ekim 2015, Çarşamba tsi
°C
REKLAM

En Sıcak Konular

YGS'ye Girerken Adayların Yanında Bulunması Gereken Belgeler

22 Ocak 2010 21:21 tsi
YGS'ye Girerken Adayların Yanında Bulunması Gereken Belgeler Adaylar YGS ve LYS'ye girerken yanlarında hangi belgeleri bulundurmalılar? Hangi belgeler lazım. İşte YGS Kılavuzundan aldığımız ilgili bölüm.

SINAVA GIRERKEN YANINIZDA BULUNDURMANIZ GEREKEN BELGELER NELERDIR?

2010-YGS SINAVA GİRİŞ VE KIMLIK BELGESI: Bu belge Merkezimiz kayıtlarında bulunan adresinize 2010 Mart ayının sonuna kadar gönderilmiş olacaktır. Özel kağıda basılmış olan bu belgenin üzerinde sınava gireceğiniz merkez, bina, salon bilgileriniz ile fotoğrafınız bulunacaktır. Bu belgenin yıpranmaması için gerekli özeni gösteriniz. 2010-YGS Sınava Giriş ve Kimlik Belgesi olmayan veya bu belgenin fotokopisi veya faks metni ile gelen adaylar kesinlikle sınava alınmayacaktır.

FOTOĞRAFLI VE ONAYLI ÖZEL KİMLİK BELGESİ: Sınava girebilmeniz için 2010-YGS Sınava Giriş ve Kimlik Belgesinden başka, kimliğinizi açıkça gösteren fotoğraflı ve onaylı özel bir kimlik belgesi daha gerekmektedir. Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi, pasaport vb. özel kimlik belgesi olarak kabul edilecek belgelerdir.

BIR FOTOĞRAF: Sınavda salon görevlileri, 2010-YGS Sınava Giriş ve Kimlik Belgenizdeki fotoğrafınızdan sizi tanımada zorluk çekebilirler. Bu nedenle, her adayın yanında kendini açık bir şekilde tanıtan bir fotoğraf bulundurması gereklidir. Her aday bu fotoğrafın arkasına T.C. Kimlik Numarasını, adını ve soyadını mutlaka yazmalıdır.

2010-YGS Sınava Giriş ve Kimlik Belgesinin asıI ile özel kimlik belgesinden oluşan iki belgeyi eksiksiz olarak yanında bulundurmayan bir aday, ileri süreceği neden ne olursa olsun, 2010-YGS’ ye alınmayacaktır.

Bir aday 2010-YGS Sınava Giriş ve Kimlik Belgesinin asıI olmadığı halde sınav merkezi yöneticilerinin, bina ve salon sorumlularının veya ÖSYM temsilcilerinin kararıyla herhangi bir salonda sınava alınmış olsa bile, bu adayın sınavı ÖSYM Başkanlığınca geçersiz sayılacaktır.

Sınava girerken, yanınızda yukarıda sözü edilen belgelerin yanı sıra, en az iki adet koyu siyah ve yumuşak uçlu kurşun kalem ( 2B, B veya HB), yumuşak, leke bırakmayan, kaliteli bir silgi ve bir kalemtıraş bulundurmanız gerekir.

Sınavdan birkaç gün önce sınava gireceğiniz binayı gidip görmeniz yararınıza olacaktır. Hiçbir aday, 2010-YGS sınava Giriş ve Kimlik Belgesinde yazılı olan salondan başka bir yerde sınava giremez.

2010-YGS sınava Giriş ve Kimlik Belgesi ellerine geçmeyen veya kaybedenler, ÖSYM Sınav Merkezi Yöneticilikleri ile ÖSYM Bürolarından sınav haftasında, 3,00 TL ödeyerek, bu belgelerini yeniden çıkartabilirler.
 

www.osym.gov.tr
Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Aramak İçin Yaz ve Tıkla

  En Çok Okunan Haberler

  .................. AÖL


  Haber Sistemi Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  Sitede yer alan içerikler bilgilendirme amaçlıdır. İçeriğin doğruluğu için her türlü özen gösterilmekle birlikte; olası hatalardan site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz. İletişim: egitimekrani@gmail.com Yandex.Metrica
  20040 µs