Piyasalar

2 Eylül 2015, Çarşamba tsi
°C
REKLAM

En Sıcak Konular

2011 LYS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

18 Temmuz 2011 14:30 tsi
2011 LYS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? 2011 Yılı LYS Sınavları 18-19 ve 25-26 Haziran 2011 tarihlerinde ÖSYM tarafından yapıldı. Şimdi adayların merak ettiği şey LYS sonuçlarının ne zaman açıklanacağı. ÖSYM tarafından LYS sonuçlarına ilişkin bir duyuru yayımlandı.

2011 Üniversiteye Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak Sayfamız İçin Tıklayınız...

2011 LYS Sonuçları Sayfamız İçin Tıklayınız...

ÖSYM 2011 LYS sonuçlarına ilişkin bugün (18 Temmuz 2011) yaptığı açıklamada "Sınav sonuçlarının 21 Temmuz 2011 tarihinde saat 14.00'te açıklanması planlanmaktadır.   " şeklinde tarih verdi.

İşte Açıklamanın tamamı:

BASIN DUYURUSU

(18 Temmuz 2011)

2011-LYS :  Sınav Sonuçlarının Açıklanması



18-19 ve 25-26 Haziran 2011 tarihlerinde yapılan 2011-Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) sonuçlarının açıklanması ile ilgili olarak bazı basın yayın kuruluşlarında gerçeği yansıtmayan, yanlış anlamalara yol açabilecek haber ve yorumlara yer verilmektedir. Cevap kâğıtlarının optik okuyucuda tekrarlı okunması tamamlanmış, değerlendirmeleri yapılmış, ortaöğretim kurumlarından alınan diploma notlarından adayların Ortaöğretim Başarı Puanlarının (OBP) hesaplanması ve tutanakların incelenmesi çalışmaları son aşamasındadır.

Sınav sonuçlarının 21 Temmuz 2011 tarihinde saat 14.00'te açıklanması planlanmaktadır. 

Kamuoyunun ve adaylarımızın Başkanlığımız tarafından duyurulan bilgiler dışındaki haber ve yorumlara itibar etmemelerini, değerli basınımızın, çok sayıda insanımızı ilgilendiren bu konuda Merkezimiz çalışmalarına yardımcı olacak haber ve yorumlara yer vermelerini temenni ederiz.

Adaylara ve kamuoyuna önemle duyurulur.


 

ÖSYM'nin, LYS ile ilgili değerlendirme çalışmalarını tamamladığını bildirilse de, uzmanlar sınav sonuçlarının ancak önümüzdeki hafta içinde açıklanabileceğini söyledi.

18-19 ve 25-26 Haziran tarihleri arasında yapılan sınavlarda, LYS-1'e 624 bin 48, LYS-2'ye 293 bin 237, LYS-3'e 679 bin 639, LYS-4'e 377 bin 128, LYS-5'e 41 bin 580 aday yarışmıştı.

Sınav sonuçları ÖSYM'nin internet sitesinden açıklanacak. Sınavı kazanan adaylar, üniversite tercihlerini 25 Temmuz-5 Ağustos 2011 tarihleri arasında yapabilecek. Üniversitelerin lisans ve ön lisans programlarına toplam 759 bin 668 öğrenci alınacak. Bu öğrencilerin 657 bin 347'si devlet üniversitelerine yerleştirilecek.

2011 LYS Sonuçları Sayfamız İçin Tıklayınız...

 
LYS sonuçları bu hafta sonu açıklanacak 


LYS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Geçtiğimiz hafta YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, tarafından yapılan açıklamaya göre (27 Haziran 2011 tarihinde yaptığı açıklama) Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) sonuçlarının değerlendirilmeye başlandığını belirterek, ''15 gün içinde okuyacaklar. Zannediyorum 20 gün içinde de öğrenciler duyar. ÖSYM Başkanı bu sefer biraz çabuk biteceğini söyledi'' dedi.

2011 ÖSYS tercihleriyse 25 Temmuz - 5 Ağustos 2011 tarihleri arasında olacak ve bu süre asla uzatılmayacak.

Kimin nereyi kazandığı ise (2011 ÖSYS Yerleştirme Sonuçları) Ağustos'un ikinci yarısında belli olacak. Boş kalan kontenjanlar için yapılacak olan ikinci yerleştirme de Eylül ortalarında olacak.

2011 ÖSYS sonuçlarına göre herhangi bir yükseköğretim programına yerleştirilenler 5-9 Eylül 2011 tarihlerinde kayıtlarını yaptıracaklar. 


 LYS puanları hangi aralıkta olacak?

LYS puanları 100-500 aralığında olacak. İlgili sınavlara katılan ve en az 0,5 net elde ederek puanı hesaplanabilen adaylardan en kötü sonuca sahip olan aday 100, en iyi sonuca sahip olan aday (ya da adaylar) 500 olacak şekilde LYS ham puanları hesaplanacaktır.

AOBP hangi katsayı ile çarpılarak ham puanlara katılacak?

Ağrılıklı ortaöğretim başarı puanları (AOBP), LYS ham puanlara, tüm adaylar için mezun oldukları ya da tercih edecekleri bölümlere bakılarak, alan içi tercihlerde 0,15; alan dışı tercihlerde 0,12 ile çarpılarak katılacak. Meslek-Teknik liseliler kendi alanlarında ek puan verilen bölümleri tercih ederlerse ayrıca AOBP 0;05 ile çarpılarak ek bir puan alacak.

LYS puan sonuçlar ne zaman açıklanacak?

Temmuz ayının 2. haftasından itibaren açıklanması bekleniyor.

LYS ve YGS tercihleri ne zaman yapılacak?

17 Temmuz - 5 Ağustos tarihleri arasında yapılması bekleniyor.

Bu yıl meslek liselerinden sınavsız geçiş var mı? Nasıl olacak?

2010da Meslek Liseleri İçin Sınavsız Geçiş devam edecek. Sınavsız geçiş için adayların sınava girmesi gerekmemekte, ancak YGS/LYS başvurusu sırasında sınavsız geçiş için başvurmaları gerekmekte.





Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.




  Aramak İçin Yaz ve Tıkla

  En Çok Okunan Haberler

  .................. AÖL


  Haber Sistemi Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  Sitede yer alan içerikler bilgilendirme amaçlıdır. İçeriğin doğruluğu için her türlü özen gösterilmekle birlikte; olası hatalardan site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz. İletişim: egitimekrani@gmail.com Yandex.Metrica
  69210 µs