Piyasalar

7 Ekim 2015, Çarşamba tsi
°C
REKLAM

En Sıcak Konular

2012 YGS Başvuru Kılavuzu!.

13 Ocak 2012 21:20 tsi
2012 YGS Başvuru Kılavuzu!. 2012 YGS Başvuru Kılavuzu Yayımlandı. Başvurular ise 3-13 Ocak 2011 tarihleri arasında olacak. Başvuru ücretini bu tarihe kadar yatıranlar başvurularını 15 Ocak 2012 tarihine kadar yapabilecek.

2012 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) Kılavuzu ve Aday Başvuru Formu İçin Tıklayınız...

2012-ÖSYS Başvuru Merkezleri İçin Tıklayınız...

2012-ÖSYS Ortaöğretim Kurumları Kitapçığı İçin Tıklayınız...

2012 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) Kılavuzu (Görme Özürlü Adaylar İçin)  İçin Tıklayınız...

2012 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) Kılavuzu (İşitme Özürlü Adaylar İçin)  İçin Tıklayınız...


BASIN DUYURUSU  -  (13 Ocak 2012)

2012 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS): Başvuru Süresi İçinde Başvuru/Sınav Ücretini Yatıran Adayların Başvuru İşlemlerinin Tamamlanması  

3 Ocak 2012 tarihinde başlayan 2012-ÖSYS’ye başvuru işlemlerinin, 13 Ocak 2012 tarihinde tamamlanacağı kamuoyuna duyurulmuştu.

2012-ÖSYS’ye, 13.01.2012 günü saat 16.30’a kadar toplam 1.796.245 aday başvurusunu tamamlamış, 1.876.083 aday ise sadece başvuru/sınav ücretini yatırmıştır. Başvuru/sınav ücretini yatırdığı halde başvurusunu tamamlamayan 79.838 aday bulunmaktadır.

Bu nedenle; SADECE başvuru tarihleri arasında başvuru/sınav ücretini bankaya yatıran; ancak, başvurusunu tamamlamayan adaylar, 14-15 Ocak 2012 tarihlerinde başvuru merkezlerinden veya İnternet üzerinden bireysel başvuru hakkı olan adaylar ÖSYM’nin http://ais.osym.gov.tr internet adresinden, başvurularını yapabileceklerdir. Bu süre; başvuru merkezlerinden başvuru yapacak adaylar için 15 Ocak 2012 günü saat 17.00’de, başvuru merkezine gitmeden bireysel olarak İnternet aracılığıyla başvuru yapacak adaylar için ise 15 Ocak 2012 günü saat 23.59’da sona erecektir.

2012-ÖSYS’ye başvurmak isteyen adayların, 13 Ocak 2012 günü saat 17.00’ye kadar başvuru/sınav ücretini kılavuzda belirtilen bankalardan birine yatırmış olmaları gerekmektedir.

2012-ÖSYS’de ÖSYM Başvuru Merkezi olarak görev yapan tüm Ortaöğretim Kurumu (Okulu) Müdürlükleri ve ÖSYM Sınav Merkezi Yöneticilikleri 14-15 Ocak 2012 tarihlerinde açık tutularak adayların başvurularını alacaklardır. Başvuru Merkezi görevlileri adayların sorunsuz bir biçimde başvurularının alınabilmesi için gerekli önlemleri alacaklardır.

2012-ÖSYS adaylarına duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI 


BASIN DUYURUSU  -  (2 Ocak 2012)


2012 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) : Başvurular

2012 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemine (ÖSYS) başvuru işlemleri 3 Ocak 2012 tarihinde başlayacak ve 13 Ocak 2012 tarihinde sona erecektir.

2012-ÖSYS Kılavuzu ile Aday Başvuru Formu ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr İnternet adresinden yayımlanmıştır. Sınava başvuracak adayların bu Kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

Başvuru/sınav ücreti kılavuzda belirtilen bankalara yatırılacaktır. Adayların başvuru için Başvuru Merkezlerine gitmeden önce ücreti yatırmış olmaları gerekmektedir. Bireysel olarak İnternet aracılığıyla başvuru yapacak adaylar için de bu kural geçerlidir.

Adayların Başvuru Merkezine giderken; T.C. Kimlik Numarası ve güncel bir fotoğrafı bulunan nüfus cüzdanı veya süresi geçerli pasaportlarını yanlarında bulundurmaları zorunludur. Nüfus cüzdanında güncel bir fotoğrafı ve/veya T.C. Kimlik Numarası bulunmayan adaylar ile süresi geçerli pasaportları bulunmayan adayların Başvuru Merkezlerine gitmeden önce ilgili kurumlardan bu bilgilerini tamamlatmış olmaları gerekmektedir.

Ortaöğretim Kurumu (Okulu) Müdürlükleri ve ÖSYM Sınav Merkezi Yöneticilikleri ÖSYS’de Başvuru Merkezi olarak görev yapacaklardır. Başvuru Merkezleri ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr İnternet adresinden yayımlanmıştır.

ÖSYS ile ilgili olarak alınan yeni kararlar ve gerekli görülen değişiklikler ÖSYM’nin İnternet sayfasındankamuoyuna duyurulacaktır. Bu nedenle ilgililerin ÖSYM’nin İnternet sayfasını sık sık kontrol etmeleri yararlarına olacaktır.

Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

2012 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) Kılavuzu ve Aday Başvuru Formu İçin Tıklayınız...

2012-ÖSYS Başvuru Merkezleri İçin Tıklayınız...

2012-ÖSYS Ortaöğretim Kurumları Kitapçığı İçin Tıklayınız...

2012 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) Kılavuzu (Görme Özürlü Adaylar İçin)  İçin Tıklayınız...

2012 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) Kılavuzu (İşitme Özürlü Adaylar İçin)  İçin Tıklayınız...

- 2012 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) Kılavuzu İçin Tıklayınız....

- 2012-ÖSYS Aday Başvuru Formu İçin Tıklayınız...

- 2012 ÖSYS Başvuru Kılavuzu ve Başvuru Formu Sayfası İçin Tıklayınız... 

- 2012 ÖSYS Başvuru Merkezleri İçin Tıklayınız...

- 2012 ÖSYS Ortaöğretim Kurumları Kitapçığı İçin Tıklayınız...

-  2012 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) Kılavuzu ve Aday Başvuru Formu İçin Tıklayınız...

- 2012 ÖSYS Başvuru İşleminizi Yapmak İçin lütfen tıklayınız.

2012 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) Kılavuzu (Görme Özürlü Adaylar İçin) İçin Tıklayınız...


2012 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) Kılavuzu (
İşitme Özürlü Adaylar İçin) İçin Tıklayınız...

2011-ÖSYS’ye (Sınavsız Geçiş dahil) ilişkin başvurma, başvurma koşulları, sınav, değerlendirme ve yerleştirme ile ilgili kurallar ve işlemler 2011-ÖSYS Kılavuzunda yer almaktadır. 2011-ÖSYS’ye başvurmak isteyen adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.
Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.

--------------- EĞİTİM EKRANI NOTU ---------------

Değerli ziyaretçilerimiz, sitemize gelen yorum, mail ve iletişim formlarında yoğun olarak 2012 ÖSYS Başvurularında "Öğrenim Durumu"na ilişkin bilgilerde yapılan hatalı-eksi-yanlış girişlerin nasıl düzeltileceği sorulmaktadır. Bu konuyla ilgili bundan sonra gelen sorulara birer birer cevap verilmeyecektir. Aşağıdaki açıklama bu durumda bulunan soru soran veya soracak olan bütün adaylar için cevap niteliği taşımaktadır.

Öğrenim bilgilerinde değişiklik yapmak isteyan adaylar

Resmi belgeye dayalı olarak  "2012-ÖSYS Öğrenim Bilgileri Değişikliği Dilekçe Örneği" ile ÖSYM'ye dilekçe yazacaklardır. Bunun için aşağıdaki işlem basamaklarının izlenmesi gerekmektedir (Bakınız: 2012 ÖSYS Başvuru Kılavuzu Sayfa 26-27, 67-67-69 ve diğer ilgili sayfalar)

ÖSYM tarafından verilen bilgiler şu şekildedir:

Adaylar,  sınav ve yerleştirme sonuçlarının incelenmesi ve 10.12. maddede yer almayan isteklerinde, kılavuzun sonunda yer alan Genel Amaçlı Dilekçe örneğini kullanarak Merkezimize başvurabileceklerdir. Dilekçenin işleme alınabilmesi için dilekçelerde mutlaka adayın T.C. Kimlik Numarası, adı, soyadı, adresi, imzası ve ÖSYM’nin http://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden alınacak evrak referans numarası bulunmalıdır. Adayların dilekçelerinin aslını Merkezimize ulaştırmaları gerekmektedir. Merkezimize faksla ulaştırılan dilekçeler işleme konulmayacaktır. ÖSYM aday dilekçelerini ÖSYM’nin http://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden alabilecek ve/veya adayların vermiş olduğu dilekçeleri http://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden cevaplayabilecektir.

Sınav ve yerleştirme sonucunun incelenmesini isteyen adaylar, sonuçların ÖSYM tarafından elektronik ortamında açıklanmasından itibaren en geç 15 gün içinde Genel Amaçlı Dilekçe örneğini kullanarak Merkezimize başvurmalıdırlar.

Sınav sorularına ilişkin itirazlar ise, soruların İnternet’te açıklanma tarihinden itibaren 5 iş günü içerisinde aynı şekilde yapılmalıdır. Bu adayların inceleme masrafları karşılığı,  ÖSYM'nin T.C. Ziraat Bankası Ankara Güvenevler Şubesi 60320685001 numaralı hesabına (IBAN:TR970001000830060320685001) 5,00 TL yatırdıklarını gösteren dekontunu dilekçelerine eklemeleri gerekir. Dilekçe ÖSYM Sınav Hizmetleri Daire Başkanlığı 06538 Bilkent/Ankara adresine ulaştırmalıdır. Süre hesabında ÖSYM Genel Evrak kaydına giriş tarihi esas alınacaktır. Süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar ile üzerinde adayın T.C. Kimlik Numarası, adresi, evrak referans numarası vb. bilgiler yazılı olmayan, imzalanmamış ve ekinde banka dekontu bulunmayan dilekçeler kesinlikle işleme alınmayacaktır.

Sınavlarda kullanılan soru kitapçıkları ve cevap kâğıtları ile ilgili imha işlemlerinde 6114 sayılı Kanun’un ilgili hükümleri uygulanır.

Merkezimizde bulunan her türlü sınav evrakının aslı veya fotokopisi, yargı organlarının aksi kararları olmadıkça, aday dâhil hiçbir kişi ya da kuruma gösterilmez ve verilmez.

Öğrenim Bilgilerinde Değişiklik Yapmak İsteyen Adaylar

2012-ÖSYS Öğrenim Bilgileri Değişikliği Dilekçe Örneği yazacaklardır. Bu belgedeki gereken alanları 2012-ÖSYS kılavuzundaki esaslara göre eksiksiz doldurunuz. Ekinde mezun durumunda olan adaylar için onaylı diploma örneği, son sınıf düzeyinde olan adaylar için öğrenci belgesi yok ise bu belge işleme konulmayacaktır.

(2012-ÖSYS’ye başvurduktan sonra okul bilgilerinde değişiklik olan adaylar, önce T.C. Kimlik Numaralarını, ad ve soyadlarını; sonra değişmesini istedikleri okul bilgilerinin kodlarını ilgili kutucuklara, adlarını da kutucukların yanındaki noktalı yerlere yazacaklar; değişiklik istemedikleri alanları boş bırakacaklardır.) 8 Haziran 2012 tarihine kadar ÖSYM’ye ulaşan dilekçeler işleme konulacak, bu tarihten sonra ÖSYM’ye ulaşan dilekçeler işleme konulmayacaktır.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Aramak İçin Yaz ve Tıkla

  En Çok Okunan Haberler

  .................. AÖL


  Haber Sistemi Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  Sitede yer alan içerikler bilgilendirme amaçlıdır. İçeriğin doğruluğu için her türlü özen gösterilmekle birlikte; olası hatalardan site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz. İletişim: egitimekrani@gmail.com Yandex.Metrica
  16240 µs