Piyasalar

27 Ağustos 2015, Perşembe tsi
°C
REKLAM

En Sıcak Konular

2013 DGS Soruları ve Cevapları

22 Temmuz 2013 23:16 tsi
2013 DGS Soruları ve Cevapları 2013-DGS, 21 Temmuz 2013 tarihinde yapıldı. 2013 DGS sorularının açıklanıp açıklanmayacağı şimdi büyük merak konusu.

DGS'ye Kimler Girmek Zorundadır?

Sınava, meslek yüksekokulları ve açık öğretim ön lisans programlarından mezun olanlar ile son sınıfta olup da staj dışındaki mezuniyet şartlarını yerine getirmiş olanlar başvurmuştu.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) meslek yüksekokullarının son sınıf öğrencileri ve mezunları, meslek yüksekokulu adını taşımayan fakat bir mesleğe hazırlayan ön lisans programlarından mezun olanlar ve aynı koşullarda yurt dışından mezun olup denkliği kabul edilenler de sınava başvurabilmektedir.

İlahiyat Lisans Tamamlama Programlarına (İLİTAM) yerleştirme de DGS puanlarına göre merkezi olarak yapılacağından, bu programlara başvuracak adayların da DGS'ye girmeleri zorunludur.  

DGS Soruları Açıklanacak mı?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), TBMM'de kabul edilen Torba Kanun'da yer alan bir madde kapsamında elektronik sınav hazırlıkları kapsamında büyük kapsamlı sınavlar dışındaki sınavlarda sorulan soruları yayımlamayacak. Adayların cevap kağıtları ve cevap anahtarlarını görmeleri sağlanacak. Bu doğrultuda soruların yayımlanıp yayımlanmayacağına ÖSYM karar verecek.

Ancak ÖSYM; 2013 DGS Sayfasına Sorular için de bir sayfa oluşturmuş durumdadır. Büyük ihtimalle ÖSYM tarafından 2013 DGS soruları yayımlanacak. Ayrıca önceki gün ÖSYM Sınav Hizmetleri Daire Başkanı Dr. Yasin Bulduklu'nun açıklaması basına yansımıştı. Açıklamada "… Bu düzenleme bütün sınavlarda soruların yayımlanmayacağı anlamını taşımaz. Büyük kapsamlı soruları yine yayınlarız …" demişti.

Yayımlanan Sorular Bu Sayfada Yer Alacak

ÖSYM'nin soru ve cevaplar için ayrı bir sayfa oluşturmasından yola çıkarsak bu yıl DGS sorularını yayınlayacak öngörüsünde bulunabiliriz. Açıklanan soru ve cevaplar bu sayfada yer alacak.

İşte O Sayfa


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Aramak İçin Yaz ve Tıkla

  En Çok Okunan Haberler

  .................. AÖL


  Haber Sistemi Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  Sitede yer alan içerikler bilgilendirme amaçlıdır. İçeriğin doğruluğu için her türlü özen gösterilmekle birlikte; olası hatalardan site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz. İletişim: egitimekrani@gmail.com Yandex.Metrica
  39520 µs