Piyasalar

10 Ekim 2015, Cumartesi tsi
°C
REKLAM

En Sıcak Konular

Liselere E-Kayıt Sonuçlarını Öğrenin

4 Eylül 2009 12:41 tsi
Liselere E-Kayıt Sonuçlarını Öğrenin Sınavsız öğrenci alan meslek liselerine elektronik ortamdaki aday kayıtları sona erdi. Sonuçlar açıklandı. Sonuçları aşağıdaki linkten öğrenebilirsiniz

En Geç 4 Eylülde Açıklanması Beklenen Liselere E-Kayıt Sonuçlarını Açıklandığında Görmek İçin Aşağıdaki Linki Tıklayınız...

 

Liselere E-Kayıt Sonuçlarını Görmek İçin ::::: T I K L A Y I N I Z  ::::: 

http://www.meb.gov.tr/sinavlar/sorgu/Oks/oks2009_MeslekLiseleri_Yerles/Ook_SS_Frm_2008.asp 

Genel liselere 3 Ağustos 2009 tarihinde başlayan aday kayıtları için 28 Ağustos 2009 mesai bitimine kadar okul müdürlüklerine başvurulması gerekiyordu. Genel liselere aday kayıt işlemleri genel lise müdürlüklerince, meslek lisesine kayıt işlemleri de meslek lisesi müdürlüklerince yapıldı.

Kayıt sırasında, okul müdürlükleri kendilerine başvuran öğrencilerin kimlik bilgilerini, diploma notlarını ve adres bilgilerini e-okul sisteminden sorgulayıp kontrol ettiler.

Genel liselere aday kayıtlarında bölge ve ikametgah adresi esas alındı. Genel liseye kayıt olmak isteyen adayın ikameti, öğrenci yerleştirme komisyonlarınca belirlenmiş olan okulun bölgesi sınırları içerisindeyse kaydı yapıldı. Meslek liselerine kayıtlarda bölge sınırlaması olmaksızın 10 adet okul tercihi yapıldı.

Adaylar, hem genel liseye hem de meslek lisesine kayıt yaptıramadı.

-MEB İN İNTERNET SİTESİNDEN AÇIKLANACAK-

Liselere aday kayıtları tamamlandıktan sonra okullar ve öğrenci yerleştirme komisyonlarınca gerekli kontroller yapılarak kayıt listeleri onaylanacak ve en geç 4 Eylülde Milli Eğitim Bakanlığının www.meb.gov.tr  internet adresinden ilan edilecek.

İlan edilen listelere göre kesin kayıt işlemleri için gerekli evrak, ilgili okul müdürlüklerince 7-18 Eylül 2009 tarihleri arasında yapılacak.

2009 Devlet Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı esasları ile yatılı ilköğretim bölge okulu mezunlarından söz konusu ortaöğretim kurumlarını yatılı kazanan/yerleştirilen öğrencilerin kayıtlarında e-kayıt başvurusu şartı aranmayacak.

-KONTENJAN AÇIĞI-

Kontenjan açığı halinde öğrenciyi kardeşinin öğrenim gördüğü veya anne babanın çalıştığı iş yerinin bulunduğu alanın dahil olduğu okula kayıt yaptırmak isteyen veli talepleri öğrenci yerleştirme komisyonlarınca değerlendirilecek.

Terör saldırıları sonucu şehit olan veya malul duruma düşen öğretmenlerin çocukları ile şehit, malul ve muharip gazi çocuklarının, durumlarını belgelendirmeleri halinde istedikleri genel veya meslek liselerine kayıtları yapılacak. Ayrıca özel eğitim gerektiren öğrencilerin de genel veya meslek liselerine kayıtlarında istekleri dikkate alınacak.

Mazeretleri nedeniyle aday kayıtlarını yaptıramayan öğrencilerin mağdur olmamaları için valiliklerce belirlenecek bir takvim çerçevesinde, kayıtlarla ilgili esaslar doğrultusunda öğrenci yerleştirme komisyonlarınca genel liselere veya meslek liselerine kayıt ve yerleştirme işlemleri sürdürülecek..
Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Aramak İçin Yaz ve Tıkla

  En Çok Okunan Haberler

  .................. AÖL


  Haber Sistemi Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  Sitede yer alan içerikler bilgilendirme amaçlıdır. İçeriğin doğruluğu için her türlü özen gösterilmekle birlikte; olası hatalardan site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz. İletişim: egitimekrani@gmail.com Yandex.Metrica
  31590 µs