Piyasalar

29 Ağustos 2015, Cumartesi tsi
°C
REKLAM

En Sıcak Konular

Pınar Koleji'nin küçük şampiyonu

31 Temmuz 2009 08:34 tsi
Pınar Koleji'nin küçük şampiyonu İlköğretim 8. sınıf öğrencilerinin Seviye Belirleme Sınavı (SBS) sonuçlarına göre birinci olan Yahya Ertuğrul Geçkil Tıp fakültesi okuyup doktor olmak istediğini söyledi.

Ankara Özel Yenimahalle Pınar İlköğretim Okulu öğrencisi Yahya Ertuğrul Geçkil, 500 tam puan alarak sınavda birinci oldu. Tek amacının doktor olmak için  Tıp Fakültesi okumak olduğunu ifade eden Geçkil, "Başarımda emeği olan herkese teşekkür ediyorum. Sınava hazırlanırken zaman zaman stres yaşadım. Ancak şu an çok mutluyum. Tatilde dinleneceğim ama çalışmalarımı da bırakmayacağım" dedi.

Küçük şair

Yahya Ertuğrul Geçkil, şiire de büyük ilgisinin olduğunu açıkladı. Boş zamanlarda şiir okuduğunu ifade eden Geçkil, katıldığı bir şiir yarışmasında birincilik ödülü aldığını belirtti. Başarısını düzenli çalışmaya bağlayan Geçkil, "Ailem ve okulum sayesinde ben bu zorlu virajı döndüm. Okulda önemli çalışmalarımız oldu. Artık buradan mezun olduk. Liseye başlayacağım. Pınarlı olmanın gururu ve bilinciyle yapacağım işlerle başkainsanların susuzluğunu gidereceğim" diye konuştu. Geçkil boş zamanlarında kitap ve gazete okuduğunu belirtti.

Eğitim masrafı Pınar'da

Ankara Özel Yenimahalle Pınar İlköğretim Okulları Kurucu Temsilcisi Ali Bulut, Yahya'nın başarısının herkesi çok mutlu ettiğini belirtti. Tüm ülkeyi saran heyecanın Pınar Eğitim Kurumlarında doruğa çıktığını ifade eden Bulut, "Biz bu başarının gururunu yaşıyoruz. Yavrumuzun yeni başarılara imza atmasını bekliyoruz. Okullarımızda akademik başarının yanı sıra öğrencilerimizi karakter yönünden de en iy bir şekilde yetiştiriyoruz. Yahya Ertuğrul da karakter eğitimini iyi almış bir öğrencimiz olarak iyi karakterle başarıyı yan yana getirmiştir. Böyle bir öğrenci yetiştirdikleri için ailesini tebrik ediyoruz" dedi.  Bulut, ayrıca Yahya'nın bundan sonraki hayatında tüm eğitim masraflarının verecekleri bursla karşılanacağını söyledi.

OLİMPİYATLARDA BİR MADALYA DAHA

Başarının gelenek haline geldiği Pınar Eğitim Kurumlarına bir başarı haberi de Almanya’dan geldi. Özel Çağlayan Anadolu ve Fen Lisesi 11. sınıf öğrencilerinden Melih ÜÇER Almanya’da yapılan 50. Uluslararası  Matematik Olimpiyatlarında (IMO) gümüş madalya alarak hem Türkiye’yi hem de Pınar  Eğitim Kurumlarını mutlu etmiştir.

Haber7
Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Aramak İçin Yaz ve Tıkla

  En Çok Okunan Haberler

  .................. AÖL


  Haber Sistemi Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  Sitede yer alan içerikler bilgilendirme amaçlıdır. İçeriğin doğruluğu için her türlü özen gösterilmekle birlikte; olası hatalardan site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz. İletişim: egitimekrani@gmail.com Yandex.Metrica
  16000 µs