Piyasalar

13 Ekim 2015, Salı tsi
°C
REKLAM

En Sıcak Konular

Astsubay Meslek Yüksek Okulu Sınavları

28 Temmuz 2009 09:26 tsi
Astsubay Meslek Yüksek Okulu Sınavları Astsubay Meslek Yüksek Okulu Sınav Tarihleri aşağıdaki gibidir.

KARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI

ASTSUBAY MYO (BALIKESİR), GATA SAĞLIK ASTSUBAY MYO (ANKARA) VE SİLAHLI KUVVETLER BANDO ASTSUBAY MYO (ANKARA)’NA 2009 YILINDA ALINACAK ÖĞRENCİLERİ BELİRLEMEK AMACIYLA ÖSS'DEN ALDIKLARI PUANA GÖRE İKİNCİ AŞAMA SINAVLARINA KATILMAYA HAK KAZANAN ADAYLARIN İSİM LİSTESİ,

SINAV GÜNLERİ VE AÇIKLAMALAR

1.                  İkinci aşama sınavları 04-22 Ağustos 2009 tarihleri arasında icra edilecektir. Çağırılan adaylar isimleri karşısında belirtilen tarihte, saat 07.00’de K.K. Astsubay Meslek Yüksek Okulu Komutanlığı (Balıkesir)nda hazır bulunacaklardır.

2.                  Başvuru kılavuzunda yaş ile ilgili olarak belirtilen başvuru şartlarına göre 01 Ocak 1988 ve daha sonra doğan adaylar başvuru kılavuzunda belirtilen diğer şartları da yerine getirmeleri halinde, ikinci seçim aşama sınavlarına kabul edileceklerdir. Başvuru koşullarında belirtilen şartları taşımayan adaylar ikinci seçim aşama sınavlarına kabul edilmeyecek olup, adaylıkları iptal olacaktır.

3.                  Başvuru kılavuzunda öğrenimle ilgili olarak adayların en son mezun oldukları okulun lise/lise dengi okul olması şartı aranmaktadır. Bu adaylar başvuru kılavuzunda belirtilen diğer şartları da taşımaları halinde ikinci seçim aşama sınavlarına katılabileceklerdir. Herhangi bir yüksek öğrenim programından mezun olan adaylar sınavlara alınmayacaktır. İkinci aşama sınavlarına katılan adayların herhangi bir yüksek öğrenim programında kayıtlı olmaması ve daha önce kayıtlı olanların ise kayıtlarını sildirmiş olmaları gerekmektedir. Aksi takdirde sınava alınmayacaklar ve adaylıkları iptal olacaktır.

4.                  İkinci aşama sınavları; ön sağlık, bedeni yeterlilik testi ve mülakat aşamalarından oluşmaktadır.

Sınavlar ile ilgili açıklamaları görmek için TIKLAYINIZ…

Bedeni Yeterlilik Testi Standartlarını görmek için TIKLAYINIZ…

Boy Kilo Standartlarını görmek için TIKLAYINIZ…

1.                  Adaylar sınavlara gelirken beraberlerinde aşağıdaki belgeleri getireceklerdir.

a.   Kendisine, anne, baba ve 18 yaşından büyük her bir kardeşine ait son üç ay içinde Cumhuriyet Başsavcılığından veya Adli Sicil Müdürlüklerinden alınmış Adli Sicil Belgesi (Adli sicil kaydında haber özeti bulunanlar haber özetleri ile ilgili mahkeme kararını mutlaka getireceklerdir)

b.   Kendisine, anne ve babasına (vefat edenler hariç) ait fotoğraflı nüfus cüzdan fotokopisi,

c.   Son üç ay içinde alınmış, adayın aile bireylerini de gösteren Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği,

ç.   En son mezun olduğu lise ve dengi okuldan alınan diploma veya mezuniyet belgesinin önlü arkalı noter onaylı örneği (Yüksek öğrenim programından kaydını sildirenler, diplomalarının arkasına bununla ilgili gerekli açıklamayı ayrıldıkları okula yazdırıp onaylatacaklardır).

d.   Türk Silahlı Kuvvetleri Şehit, Muharip Gazi veya Malul Gazi çocukları, " Şehit, Muharip Gazi veya Malul Gazi Çocuklarına Ait Belge" (Bu belge, başvuru kılavuzunda özel durum bölümünü işaretleyen adaylar tarafından doldurulacaktır. Diğer adaylar doldurmayacaktır. Türk Silahlı Kuvvetleri Şehit, Muharip Gazi veya Malul Gazi çocukları; bu belgeyi ilgili Kuvvet Komutanlığı / Jandarma Genel Komutanlığı / Sahil Güvenlik Komutanlığının ilgili başkanlıklarına onaylatacaklardır. Şehit, Muharip Gazi veya Malul Gazi çocuğu olduğunu beyan eden diğer adaylar; T.C. Emekli Sandığı Genel Müdürlüğünden aşağıda örneği sunulan belgedeki bilgileri içerecek şekilde alacakları belgeyi ikinci aşama sınavlarına gelirken yanlarında getireceklerdir)

Şehit, Muharip Gazi veya Malul Gazi Çocuklarına Ait Belgeye ait ulaşmak için TIKLAYINIZ…

e.   "Aday Bilgi Formu" (Lise Müdürlüklerince imzalanmış, mühürlenmiş ve 12 yaşından büyük tüm aile bireylerine ait fotoğraflar eksiksiz olarak yapıştırılıp getirilecektir).

Aday Bilgi Formuna ulaşmak için TIKLAYINIZ…

f.    Askerlik çağına giren adaylar için (1988 ve 1989 doğumlu adaylar) askerlik ile ilişiği olmadığına dair belge,

g.   En son halini gösterir, 4.5 X 6 cm ebadında 10 adet vesikalık fotoğraf,

ğ.   2009 yılı ÖSS Sonuç Belgesinin aslı ve fotokopisi,

h.   Yumuşak uçlu kurşun kalem, tükenmez kalem, kalemtıraş ve silgi,

ı.    Bedeni Yetenek Testi için eşofman/şort ve spor ayakkabısı.

2.                  Adaylar ikinci aşama sınavlarına cep telefonu ile alınmayacaktır.

3.                  Başvuruları kabul edilip, sıralamaya giren ve ikinci aşama sınavlarına çağırılan adayların beyanlarının doğru olmadığının tespit edilmesi durumunda hangi safhada olursa olsunlar adaylıkları iptal edilecektir.

4.                  Adaylar, kendileri için belirtilen tarihte sınava gelmek zorundadırlar.

5.                  Ön Lisans Programları için tespit edilen taban puanlar aşağıda belirtildiği gibidir.

10. TERCİH FORMUNDA MAKİNE BÖLÜMÜNÜ DOLDURAN ADAYLAR İLE İLGİLİ AÇIKLAMALAR: (ÖNEMLİ!...)

      a.   2009-2010 Eğitim ve Öğretim yılından itibaren Makine bölümünün Mekatronik bölümüne dahil edilmesi nedeniyle, tercih formunda MAKİNE bölümünü dolduran adaylar;

            (1)       TABLO-1’de gösterilen lise ve dengi okul bölümlerinden mezun olan adaylar karşılarında belirtilen Astsb. MYO ön lisans programlarını tercih edebileceklerdir.

            (2)       Konu ile ilgili tercihlerini içeren dilekçeler İkinci Aşama Sınavları başlangıcında K.K.Astsb. MYO (Balıkesir)nda alınacaktır.

      b.   TABLO-1’i görmek için TIKLAYINIZ…   

            K.K. ASTSUBAY MYO, GATA SAĞLIK ASTSUBAY MYO VE SİLAHLI KUVVETLER BANDO ASTSUBAY MYO İKİNCİ AŞAMA SINAVLARINA KATILMAYA HAK KAZANAN ADAYLARININ SINAV TARİHLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ…

11.       İkinci aşama sınav sonuçları ile asil ve yedek aday isim listeleri 25-29 Ağustos 2009 tarihleri arasında www.kkk.tsk.tr adresinden tebliğ niteliğinde yayımlanacaktır.

Açıklama:

      Başvurusu kabul edilen, ancak Astsb.MYO’ları ikinci seçim aşaması için belirlenen baraj puanını alamayan adaylardan ÖSS sınav puanında daha sonra değişiklik olanlar, Astsb.MYO’ları için belirlenen ve yukarıda belirtilen baraj puanlarını geçmeleri halinde, ÖSYM’den alacakları onaylı sınav sonuç belgesi ve yukarıda belirtilen belgeleri hazırlayarak K.K.Astsb. MYO (Balıkesir) nizamiyesinde sınava katılmak üzere 05 Ağustos 2009 tarihinde saat 07.00’de hazır bulunacaklardır.
Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Aramak İçin Yaz ve Tıkla

  En Çok Okunan Haberler

  .................. AÖL


  Haber Sistemi Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  Sitede yer alan içerikler bilgilendirme amaçlıdır. İçeriğin doğruluğu için her türlü özen gösterilmekle birlikte; olası hatalardan site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz. İletişim: egitimekrani@gmail.com Yandex.Metrica
  17210 µs