Piyasalar

6 Ekim 2015, Salı tsi
°C
REKLAM

En Sıcak Konular

ÖSYM Sınavları Hizmetli Görevli Bilgileri Girişi

28 Şubat 2012 20:39 tsi
ÖSYM Sınavları Hizmetli Görevli Bilgileri Girişi ÖSYM İl Temsilciliğinin Hizmetlilere Ait Görevli Bilgilerinin, Elektronik Kayıt Altına Alınması konulu duyurusu aşağıdadır.

Sayın Bina Üst Yetkilisi

20 Mart 2011 tarihinden itibaren, ÖSYM, Merkezi Atama Sınav Görevlendirme Sistemine geçerek, görev kartlarının fotoğraflı dökülmesi ve görevlendirme ücretlerinin, görevlinin banka hesabına yatırılması uygulamalarını başlatmıştır.

Belirtilen uygulamada, tarafınızdan yürütülen çalışmalarla, binanıza ait görevlilerin fotoğraf ve IBAN numaralarının Yönetim İşlemleri Sisteminde kayıt altına alınması ve güncel tutulması sağlanmıştır. Ancak, işlemlerin yürütüldüğü bu tarihlerde, binanızda görev yapan hizmetliler kapsam dışında bırakılmıştır.

Bugün itibariyle, Başkanlığımızca yapılan yeni düzenlemeler doğrultusunda, binanıza ait kadrolu ya da sözleşmeli statüde çalıştırmakta olduğunuz hizmetlilere ait görevli bilgilerinin de, elektronik kayıt altına alınması kararı alınmıştır.

Tüm bu çalışmaları yürütürken izlemeniz gereken yol aşağıda tanımlanmıştır. Bu kapsamda, belirtilen çalışmaları yerine getirerek, sonlandırmanız gereken son tarih 29.02.2012 saat 17:30‘dur.

Bu tarihe kadar, istenilen bilgilerin sisteme kaydının gerçekleşmemesi halinde; sınav anında ihtiyaç duyulan hizmetli görevlinize ödeme yapılamayacağı gibi, sınava ait görevli kartı olmayan bu kişiyi “adaylar ve görevlendirme belgesi olan görevliler haricinde binaya hiç kimse alınmaz” kuralı gereği görevlendirmenizin de mümkün olmayacağını unutmayınız.

Değerli çalışmalarınız ve yardımlarınızdan dolayı teşekkür ederiz. Saygılarımızla.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

Binanıza ait hizmetli bilgilerinin, Yönetim İşlemleri Sistemine kaydedilmesine ilişkin işlemlerde;

• Kayıt ve güncelleme işlemi için;

Yönetim İşlemleri Sistemi / Sınav Merkezi Otomasyonu / Görevli Sorgulama modülünü kullanınız.

• Bu işlemleri yaparken kullanacağınız yöntemler için;
Sınav Merkezi Otomasyonu / Raporlar / Büy Raporları / Görevli Bilgileri Güncelleme Kılavuzuna başvurabilirsiniz.

• Görevli kaydını gerçekleştirirken dikkat edilmesi gereken hususlar;

Fotoğrafın, görevlinin kimlik tespitini güçleştirmeyecek şekilde, çekilmesine özen gösteriniz.

ÖSYM sınav uygulamalarında iletişim gerektiren her türlü çalışmada öncelikli cep telefonu ve e-posta adresini kullanmaktadır. Bu nedenle görevlinin, iletişim bilgilerinin eksiksiz ve doğru girildiğinden emin olunuz.

Ödemeye esas olan IBAN numarasının, kesinlikle görevlinin kendisine ait, kullanılır ve cari hesap olması gerektiğini görevliye hatırlatınız.Aksi takdirde, kendisinin yapmış olduğu yanlış beyandan dolayı, görevlendirme ücretinin sağlıklı ödenemeyeceği konusunda görevliyi uyarınız.

Tüm bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra, kaydet işlemi sonrası yazıcıdan aldığınız çıktıyı, kendisinin de kontrol etmesini söyleyerek, GİS sistemine giriş şifresinin yer aldığı bu belgeyi sisteme giriş işleminde, kullanacağı konusunda uyarınız.

Banka Hesap Bilgileri ve İletişim Bilgileri alanlarını GİS sistemi üzerinden kendisinin de güncelleme yapabileceği bilgisini veriniz.

Sınavda görevli olan herkesin, görev kartını takmakla sorumlu olduğunu ve bu nedenle, söz konusu hizmetlilerin de, görevlendirildiği takdirde “GİS” ten görevini onaylaması ve görevlendirme belgesini dökmesi gerektiğini, bu görevlilere hatırlatınız.

Bu işlemlerin gerçekleştirilmesi çalışmalarını yürütürken, karşılaşabileceğiniz özel durumlar ve bu durumlarda nereye başvurmanız gerektiği bilgileri aşağıda verilmiştir.

• Bina Üst Yetkilisi olarak tanımlandığınız bu bina ile ilişiğinizin kalmadığı durumda,

• Üst yetkilisi olduğunuz binanızı görüntülenememesi durumunda,

• Binanıza ait görevlilerin görüntülenememesi durumunda,

• Farklı bir binaya ait bilgilerin görüntülenmesi durumunda

binanın bağlı bulunduğu Sınav Merkezi Yöneticiliğini arayarak, belirtilen binaya ait “Bina Üst Yetkilisine Ait Bilgiler” bölümünde, gerekli güncellemelerin yapılması konusunda yardım isteyiniz.

• Yönetim İşlemleri Sisteminin kurulumu,

• Yönetim İşlemleri Sisteminde yetkilendirilme ve şifre isteği,

• Sistemde karşılaştığınız hata mesajlarılduğu durumlarda ise; gerekli yardımı, ÖSYM Sistem Destek Merkezini (0 312 298 80 80) arayarak alabilirsiniz.
Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Aramak İçin Yaz ve Tıkla

  En Çok Okunan Haberler

  .................. AÖL


  Haber Sistemi Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  Sitede yer alan içerikler bilgilendirme amaçlıdır. İçeriğin doğruluğu için her türlü özen gösterilmekle birlikte; olası hatalardan site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz. İletişim: egitimekrani@gmail.com Yandex.Metrica
  22380 µs