Piyasalar

9 Ekim 2015, Cuma tsi
°C
REKLAM

En Sıcak Konular

2011-Adli Yargı 2 Yarışma Sınavı Soruları ve Cevapları

27 Aralık 2011 16:07 tsi
2011-Adli Yargı 2 Yarışma Sınavı Soruları ve Cevapları 2011 Adalet Bakanlığı Adli Yargı Hakim ve Savcı Adaylığı Yarışma Sınavı-2 (2011- Adli Yargı-2) 25 Aralık 2011 Pazar günü Ankara’da yapılacaktır. Sınav saat 09.30’da başlayacak ve 2,5 saat sürecektir.

2011-Adli Yargı-2 Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı İçin Tıklayınız...

Soruların ve Cevapların Açıklanması

Soruların ÖSYM tarafından 26-28 Aralık 2011 tarihleri arasında (büyük ihtimalle 26 Aralık) açıklanması beklenmekteydi. Ancak sorular-cevaplar 27 Aralık 2011 tarihinde açıklandı.

Sonuçların ise en geç 1 ay içinde açıklanması beklenmektedir.

BASIN DUYURUSU  -  (27 Aralık 2011)

2011 Adalet Bakanlığı Adli Yargı Hakim ve Savcı Adaylığı Yarışma Sınavı (2011-Adli Yargı-2): Sınavın Uygulanması

2011 Adalet Bakanlığı Adli Yargı Hakim ve Savcı Adaylığı Yarışma Sınavı  (2011-Adli Yargı-2)   25 Aralık 2011 Pazar günü yapılmıştır. Toplam 5.582  adayın başvurduğu sınav, 11 bina ve 187 salonda gerçekleştirilmiştir.

Sınavın ana soru kitapçığı ve cevap anahtarına aşağıdaki bağlantıdan erişilebilir.

Sınavın sorunsuz gerçekleştirilmesine katkı sağlayan ÖSYM çalışanlarına, sınav görevlilerimize, emniyet güçlerimize ve sınava katılan adaylara teşekkür ederiz.

Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

2011-Adli Yargı-2 Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı İçin Tıklayınız...


Telif Hakkı: ÖSYM'nin internet sayfasında yer alan sınav soru kitapçıklarının telif hakkı ile koruma altındadır. ÖSYM’nin yazılı izni olmadan Hangi amaçla olursa olsun, tamamının veya bir kısmının kopya edilmesi, fotoğraflarının çekilmesi, herhangi bir yolla çoğaltılması ya da kullanılması yasaktır.


Adaylara Sınav Giriş Belgesi Gönderilmedi

Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesi’ni, 19 Aralık 2011 tarihinden itibaren ÖSYM’nin http://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numarası ve aday şifresi girerek edindiler.

ÖSYM Aday İnternet Erişim Şifresi

Adaylar şifrelerini, başvuru merkezlerine (Ortaöğretim Kurumu Müdürlükleri, ÖSYM Sınav Merkezi Yöneticilikleri ve ÖSYM Büroları) şahsen başvurarak ücreti karşılığı alacaklardır. Ayrıntılı bilgi ÖSYM’nin internet sayfasında bulunmaktadır.

Sınav Giriş Belgesinde Yer Alan Bilgiler

Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile adayın fotoğrafı bulunacaktır. Adaylar sınava, internetten edinecekleri Sınava Giriş Belgesi ve özel kimlik belgesi (Yalnız nüfus cüzdanı veya süresi geçerli pasaport özel kimlik belgesi olarak kabul edilecektir.) ile gelecektir. Sınav için gerekli olan iki adet kurşunkalem, silgi, kalemtıraş, peçete ve şeker her bir aday için ÖSYM tarafından temin edilecektir. Tüm adaylar ÖSYM’nin internet sitesinde yayımlanan “Sınav Uygulamalarına İlişkin Güvenlik Tedbirleri”ne uymak zorundadır.

Sınavda Ne Tür Testler Uygulanacak?

Sınavda adaylara, 40 sorudan oluşan Genel Yetenek ve Genel Kültür Testi ile 100 sorudan oluşan Alan Bilgisi Testi uygulanacaktır.

Sınav Sonuçlarına İtiraz

Adaylar sınav sonuçlarına ilişkin itirazlarını, sonuçların internette açıklanma tarihinden itibaren en geç 10 gün içerisinde ÖSYM’nin internet sayfasında yer alan “Adaylar Tarafından Dilekçe Gönderilmesi” konulu duyuruyu dikkate alarak ÖSYM’ye yapacaktır. Süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar ile üzerinde adayın T.C. Kimlik Numarası, adresi, evrak referans numarası vb. bilgiler yazılı olmayan, imzalanmamış dilekçeler işleme alınmayacaktır.

Sınavlarda kullanılan soru kitapçıkları, sınav sonuçlarının ilanından bir yıl sonra, cevap kâğıtları ise iki yıl sonra imha edilebilir. Merkezimizde bulunan her türlü sınav evrakının aslı, yargı organlarının aksi kararları olmadıkça, aday dâhil hiçbir kişi ya da kuruma gösterilmez veya verilmez.


Eğitim Ekranı
Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Aramak İçin Yaz ve Tıkla

  En Çok Okunan Haberler

  .................. AÖL


  Haber Sistemi Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  Sitede yer alan içerikler bilgilendirme amaçlıdır. İçeriğin doğruluğu için her türlü özen gösterilmekle birlikte; olası hatalardan site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz. İletişim: egitimekrani@gmail.com Yandex.Metrica
  23350 µs