Piyasalar

9 Ekim 2015, Cuma tsi
°C
REKLAM

En Sıcak Konular

SPK Eğitim Semineri Başvuruları Başladı

5 Aralık 2011 21:20 tsi
SPK Eğitim Semineri Başvuruları Başladı Üniversite Öğrencilerine Yönelik Eğitim Semineri Başvuruları Başladı. Başvurular 14.12.2011 tarihinde saat 18:00?e kadar devam edecek.

Eğitim Seminerine Başvurmak için buraya tıklayın.
          
1. Eğitim Seminerine Katılmak İçin Başvurabilecekler
 1. a- Kurulumuz uzman yardımcılığı veya uzman hukukçu yardımcılığı sınavına kabul edilen fakülte ve bölümlerin ikinci sınıfından üçüncü, üçüncü sınıfından dördüncü sınıfına geçmiş ve son sınıfında okuyan öğrenciler,
  • Seminerin açıldığı aydan geriye doğru son eğitim/öğretim döneminde söz konusu fakülte ve bölümlerden mezun olanlar,
  • Yurt dışındaki üniversitelerin benzer bölümlerinde eğitim gören öğrenciler ve seminerin açıldığı aydan geriye doğru son eğitim/öğretim döneminde mezun olanlar,
  • Eğitim süresi 4 yıldan az olmakla birlikte yüksek okulların sermaye piyasası bölümlerinde okuyan öğrenciler ve seminerin açıldığı aydan geriye doğru son eğitim/öğretim döneminde mezun olanlar,
başvurabilir. Her öğrenciye bir kez seminere katılma hakkı tanınır. Daha önce açılan staj programları ile aynı içerikte olan bu seminere, staj programına katılanlar başvuruda bulunamazlar. Seminere katılmak için kabul edilen fakülte ve bölümleri görmek için tıklayınız.

2. Seminer Dönemi, Seminer Süresi ve Başvuru Tarihleri
 1. Seminer programı 06.02.2012-10.02.2012 ve 13.02.2012-17.02.2012 tarihleri arasındaki 5’er işgünlük sürede sabah ve öğleden sonra grubu olmak üzere ders anlatımı ve örnek olay incelemesi şeklinde düzenlenecektir.
 2. Başvurular, sadece internet üzerindenalınacaktır. İnternet başvuruları, www.spk.gov.tradresinde 05/12/2011 Pazartesi günü saat 10:00'da başlayacak ve 14/12/2011 Çarşamba günü saat 18:00'a kadar devam edecektir. İnternetten başvuruda bulunanlar arasından kura ile tespit edilecek adayların elektronik posta adreslerine 19/12/2011 Pazartesi günü bildirimde bulunulacaktır. Bu sebeple başvuru ekranına doğru ve geçerli bir elektronik posta adresi girildiğinden emin olunmalıdır. Başka kaynaklardan edinilen başvuru sonuçları geçerli olmayacaktır. 19.12.2011 tarihinde kazanan adaylara yapılan bildirimden sonra, şehir, zaman ve dönem değişiklik talepleri için 22.12.2011 Perşembegünü son tarihtir.
 3. Seminere kabul edilen adaylar, gerekli olan belgeleri 13/01/2012 tarihi mesai saati bitimi olan saat 18:00’e kadar Kurula ulaştırmak zorundadırlar. Bu belgeler aşağıda sayılmaktadır:
  1. Kulumuza hitaben seminer talebini içeren dilekçe (zip), 
  2. Seminer Başvuru Formu (zip| pdf)
  3. Devam edilen üniversiteden onaylı öğrenci belgesi. Mezun durumda olanların da Seminer Başvuru Formunu eksiksiz doldurup, mezuniyet belgesinin fotokopisini göndermeleri gerekmektedir. Eksik başvuru belgesi gönderen adayların seminere katılma hakları iptal edilecektir. Seminer için başvuran adayların adli sicil sorgulamaları Kurulumuz tarafından yapılacaktır.  Taksirli suçlar hariç, ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veyahut affedilmiş olsalar bile devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlarla, zimmet, irtikap, ihtilas, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunan adaylar seminere kabul edilmeyecektir.
 4. 13/01/2012 tarihine kadar başvuru evraklarını Kurula ulaştırmayan adayların başvuruları ve seminere katılma hakları iptal edilir. Başvurusu iptal edilen adayların yerine, kontenjanın doldurulması amacıyla daha önce elektronik başvuruda bulunanlar arasından yeniden adaylar belirlenir. Belirlenen bu adayların e-posta adreslerine 18 Ocak 2012 tarihinde bildirimde bulunulur. İkinci elektronik kura sonucu seminere katılmaya hak kazanan adaylar, seminer başvuru belgelerini, 27 Ocak 2012 tarihi mesai bitimi olan saat 18:00’e kadar Kurula iletmeleri gerekmektedir.18 Ocak 2012 tarihinde kazanan adaylara yapılan bildirimden sonra, şehir, zaman ve dönem değişiklik talepleri için 23 Ocak 2012 Pazartesigünü son tarihtir.
 5. Seminere katılmaya hak kazanarak başvuru evraklarını gönderip gerekçesiz olarak seminere gelmeyenlerin hakkı başka bir döneme devredilemez ve diğer adayların şansını azaltmamak için tekrar başvuru yapmaları engellenir.
 6. Seminere  kabul edilen adaylar başvuru belgelerini "Sermaye Piyasası Kurulu, Eskişehir Yolu 8.Km No:156   06530 ANKARA" adresine elden getirebilecek (başvuru sahibi dışındaki bir kişi de evrakları teslim edebilir) veya posta/kargo ile gönderebilecektir.Dolayısıyla belgelerin 13 Ocak 2012 tarihi mesai bitiş saati olan 18:00’e kadar (yedek olarak açıklanan adayların belgelerinin 27 Ocak  2012 tarihi mesai bitiş saati olan 18:00’e kadar) Kurulun evrak sistemine ulaşması esastır. Belgelerin kabulünde, postaya veriliş tarihi dikkate alınmayacaktır.
3. Seminerin Yapılacağı Yerler:  
      Seminer;
* Sermaye Piyasası Kurulu'nun Ankara merkez binasında (Eskişehir Yolu, 8. Km No: 156, Mustafa Kemal Mahallesi, Ankara [Orta Doğu Teknik Üniversitesi karşısı]) ve,
*İstanbul Temsilciliği'nde (Harbiye Mahallesi, Askerocağı Caddesi No: 15 Şişli [İnönü stadyumu arkasında Süzer Plaza], İstanbul yapılacaktır. Adayların büyük çoğunluğu Ankara'da seminere kabul edilecektir. Adaylar Ankara-İstanbul şehir tercihlerini başvuru esnasında yapacaklardır. Seminerin yapıldığı yer dışında ikamet edenler, konaklama ve ulaşımı kendileri karşılayacaklardır.  

  4. Devamsızlık:
Seminer dönemi boyunca her gün yoklama alınır ve mazeret bildirmek koşuluyla seminere 1 gün devamsızlık hakkıbulunmaktadır. 5 iş günü süren seminere 2 gün gelmeyen adaylara “Katılım Belgesi” (Sertifika) verilmez.

5. Elektronik Başvuru Dışında Seminere Katılma Hakkı Kazananlar:
Kariyer günleri, tanıtım ve toplantı amaçlı olarak Kurulun üniversitelere ziyaretleri esnasında sınırlı sayıda belirlediği öğrencilerin ve  Kurul ile üniversiteler arasında yapılan mutabakat anlaşmaları çerçevesinde ilgili üniversitelerden seminere davet edilen öğrencilerin de yukarıda belirtilen başvuru belgelerini 13 Ocak 2012 tarihi mesai bitiş saati olan 18:00’e kadar Kurulun evrak sistemine ulaştırmaları gerekmektedir.

6. Seminerle ilgili sorular için egitimsemineri@spk.gov.tradresine e-posta gönderebilir veya 0312-292 82 68 numaralı telefonu arayabilirsiniz. Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Aramak İçin Yaz ve Tıkla

  En Çok Okunan Haberler

  .................. AÖL


  Haber Sistemi Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  Sitede yer alan içerikler bilgilendirme amaçlıdır. İçeriğin doğruluğu için her türlü özen gösterilmekle birlikte; olası hatalardan site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz. İletişim: egitimekrani@gmail.com Yandex.Metrica
  15960 µs