Piyasalar

9 Ekim 2015, Cuma tsi
°C
REKLAM

En Sıcak Konular

e-Kayıt Sonuçlarını Öğrenme

3 Haziran 2010 21:20 tsi
e-Kayıt Sonuçlarını Öğrenme Resmi İlköğretim Okulları Birinci sınıf öğrenci kayıtları bugün başladı. Kayıt bilgilerini Milli Eğitim Bakanlığı'nın duyurusundan itibaren sitemizden yayımlayacağız.

Not: Aşağıdaki haber 2009 Yılında (29 Haziran 2009) girilmiş bir haberdir. Ancak sistemle ilgili bilgi ve ilköğretim kayıtlarınızı öğrenebileceğiniz bağlantı linkinin aynı olmasından dolayı tekrar güncellenmiştir.


e-Kayıt Sonuçları Açıklanınca aşağıdaki linkten öğrenebilirsiniz:


e-Kayıt Sonuçlarını öğrenmek için tıklayınız


2009-2010 eğitim-öğretim yılında, ülke genelindeki ilköğretim okullarına öğrenci kayıtları ?Ulusal Adres Veri Tabanı?ndaki adresler ve nüfus bilgileri esas alınarak İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından e-kayıt uygulaması sistemiyle elektronik ortamda yapılacağı 2009/30 nu?lu Genelge ile duyurulmuştu.

29 Haziran 2009 tarihi itibariyle; mecburi öğretim çağındaki 1.283.643 çocuk ikametlerine en yakın ilköğretim okullarına yerleştirilmiştir. Sistemde herhangi bir okulun kayıt alanı ile ilişkilendirilmeyen 31.705 çocuk bulunmakta olup bunlar zaman içerisinde adres tanımlaması yapılarak okullarımıza kayıt edilecektir.

Velilerimiz çocuklarının yerleştirildiği okulu ve okulun adresini, Bakanlığımızın www.meb.gov.tr
Velilerden adres değişikliği olup çocuğunun kaydı farklı okula çıkanların durumları, okul yönetimleri tarafından değerlendirilip gerçek anlamda adres nakli yapılan velilerimiz mağdur edilmeden öğrenciler nakil yoluyla yeni adresindeki okullara kaydedilecektir.

29 Haziran 2009 tarihinden sonra oluşan değişiklikler ( yurt dışından gelme, nüfus cüzdanını yeni çıkarma, yeni okul açılması, okul kapatılması vs gibi nedenler), adres bilgileri doğrultusunda il/ilçe öğrenci yerleştirme komisyonu tarafından e-okul sistemine eklenecektir.

Herhangi bir nedenle kaydı yapılmayan çocukların durumları, velileri tarafından ilçe nüfus müdürlüğüne adres tanımlaması yapıldıktan sonra okul yönetimleri tarafından kayıt işlemleri gerçekleştirilecektir.

Şehit ve muharip gazi çocukları ile özel eğitime ihtiyacı olan bireylerin istemeleri halinde nakilleri istedikleri okullara yapılacaktır.

Özel ilköğretim okullarına kayıt yaptırmak isteyen öğrencilerin nakilleri okul yönetimleri tarafından adres uygunluğu kontrolü yapılmadan gerçekleştirilecektir.

Nakiller, 2009-2010 eğitim-öğretim yılı birinci döneminin e-okul sisteminde açılmasından sonra gerçekleştirilecektir.

İnternet adresinden, çocuklarının T.C. kimlik numaralarını yazarak öğrenebileceklerdir.  Ayrıca okul yöneticilerimiz okullarına kayıt edilen öğrenci listelerini, okulda velilerimizin rahatça görebilecekleri bir yere asacaktır. Bu durumda velilerimizin ek herhangi bir işlem yapmasına gerek kalmadan, okullar açıldığında çocuğunu okula gönderecek,  böylece çocuğu okulun birinci sınıfına kayıt edilmiş olacaktır.

Sonuçları öğrenmek için tıklayınız.
Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Aramak İçin Yaz ve Tıkla

  En Çok Okunan Haberler

  .................. AÖL


  Haber Sistemi Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  Sitede yer alan içerikler bilgilendirme amaçlıdır. İçeriğin doğruluğu için her türlü özen gösterilmekle birlikte; olası hatalardan site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz. İletişim: egitimekrani@gmail.com Yandex.Metrica
  15770 µs