Piyasalar

8 Ekim 2015, Perşembe tsi
°C
REKLAM

En Sıcak Konular

2011 PMYO Sınavını Kazanıp Bir Okula Yerleştirilenlerin Yapması Gerekenler

30 Haziran 2011 07:39 tsi
2011 PMYO Sınavını Kazanıp Bir Okula Yerleştirilenlerin Yapması Gerekenler Nelerdir?

Henüz 2011 Yılı PMYO Sınavını kazananların Yapmaları Gereken şeylere İlişkin Açıklama Gelmedi. Ancak adayların kendilerini ileride bekleyen işlemler konusunda bilgilenmeleri için 2010 Yılına ait bilgileri aşağıda veriyoruz.

2010 PMYO sınavını kazanıp bir okula yerleştirilenlerin yapması gerekenler aşağıda sıralanmıştır:

03 Temmuz 2010 TARİHİNDE YAPILAN POLİS MESLEK YÜKSEK OKULU YAZILI (TEST) SINAVINDA BAŞARILI OLAN VE POLİS MESLEK YÜKSEK OKULLARINA PLANLAMALARI YAPILAN ADAYLARDAN KAYIT ESNASINDA İSTENİLEN BELGELER

Adayların Polis Meslek Yüksek Okullarına kayıt yaptırabilmeleri için müracaat esnasında;

1-Mezun olduğu liseye ait diplomanın veya çıkış belgesinin aslı veya onaylı örneği, ancak Kesin Kayıt esnasında diplomanın veya çıkış belgesinin aslı getirilecektir. Aksi takdirde Kesin Kayıtları yapılmayacaktır. Ancak mezuniyet işlemleri bitmemiş olan (Sorumlu, beklemeli vb.) adayların Polis Meslek Yüksekokullarına kayıtları yapılmayacaktır.

2-1987-1988 doğumlu askerlik hizmetini yapmamış erkek adaylardan askerlik şubelerinden alınmış "Tecil Belgesi" veya  "Polis Meslek Yüksek Okuluna kayıt yaptırmasında askerlik yönünden sakınca yoktur" ibareli yazı, askerlik hizmetini yapmış erkek adaylardan "Terhis Belgesi",

3- YGS Sınav Sonuç Belgesinin internet çıktısı

4-   Nüfus Cüzdanının aslını getirmeleri gerekmektedir,

5-   4 adet 4,5x6 cm boyutunda vesikalık fotoğraf,( Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Çalışan Personelin Kılık ve Kıyafetine dair yönetmeliğe uygun olarak çekilmiş olmalıdır.)

Ancak yukarıda sayılan belgelerin onaylı suretleri ile Geçici Kayıt yaptıran adayların bu belgelerin asıl suretlerini eğitim-öğretimin başlama tarihine kadar getirmeleri gerekmektedir.

Ayrıca;
*Askerlik erteleme işlemleri 1111 sayılı Askerlik Kanunu ve bu kanuna bağlı olarak düzenlenen Asker Alma Yönergesi esaslarına göre yürütüldüğünden anılan Kanunun 35/C maddesine göre iki yıl veya daha uzun süreli yüksekokul veya fakülteden mezun olan yükümlülerin eşiti veya daha alt seviyede bir öğrenim kurumuna girmeleri halinde öğrencilikleri nedeniyle askerliklerinin ertesi yıla bırakılması mümkün olmamaktadır.

* Buna göre askerlik hizmetini yapmamış yüksekokul veya fakülte mezunu erkek adaylardan bu durumda bulunanların 2012 yılı Temmuz ayı sonuna kadar askerliklerini tecil ettirdiklerine dair askerlik şube başkanlıklarından aldıkları belgeleri geçici kayıt esnasında getirmeleri gerekmektedir. (Başvuru esnasında bu belgeyi teslim eden ve dosyalarında bulunan adaylardan istenilmeyecektir.) Bu durumda olup da anılan belgeyi getirmeyenlerin kayıtları yapılmayacaktır.

* Bu durumda bulunduğu halde kayıt esnasında bu durumunu beyan etmeyen ya da yanlış beyanda bulunan adayların ilgili askerlik şubelerince ertelemeleri yapılmaması halinde yüksekokuldan ilişiği kesilecek ve geçen süredeki tazminat tutarı ödettirilecektir.

AÇIKLAMA:

* Polis Meslek Yüksek Okulları Giriş Yönetmeliğinin 15. maddesi hükmü gereğince sınav sonuçları adaylara ilanen tebliğ edilmiştir. Adayların Geçici Kayıtlarını yaptırmaları için yukarıda belirtilen belgeler ile birlikte  23 Ağustos 2010 tarihinde planlandıkları Yüksekokullara müracaat etmeleri gerekmektedir. Yüksekokullara planlaması yapılan adayların ilgili yönetmeliğin 19. maddesi hükümlerine göre en geç 23 Ağustos 2010 günü mesai bitimine kadar planlandıkları Polis Meslek Yüksek Okulunda geçici kayıtlarını yaptırmak üzere hazır bulunmaları gerekmektedir. Belirtilen tarihte kayıtlarını yaptırmayan adaylar haklarını kaybedecek ve yerlerine yedek aday planlaması yapılacaktır.

* Adaylar geçici kaydını yaptırdıkları andan itibaren 06 Eylül 2010 tarihinde sona erecek olan intibak eğitimi süresince yatılı olarak Yüksekokullarda kalacaklarından ihtiyaç duyacakları eşyaları yanlarında getirmeleri gerekmektedir. (Yeteri kadar kıyafet, spor ayakkabısı, tıraş malzemesi vb.)

* Adaylara intibak eğitimi süresi içerisinde, yerleştirildiği Polis Meslek Yüksekokul Müdürlüğünün bulunduğu ilin Devlet Hastanesinden ücretleri kendilerine ait olmak üzere Sağlık Kurulu Raporu aldırılacaktır.
Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Aramak İçin Yaz ve Tıkla

  En Çok Okunan Haberler

  .................. AÖL


  Haber Sistemi Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  Sitede yer alan içerikler bilgilendirme amaçlıdır. İçeriğin doğruluğu için her türlü özen gösterilmekle birlikte; olası hatalardan site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz. İletişim: egitimekrani@gmail.com Yandex.Metrica
  22080 µs