Piyasalar

10 Ekim 2015, Cumartesi tsi
°C
REKLAM

En Sıcak Konular

Tapu Kadastro MYO Mezunu Memurlara Piyango

12 Mayıs 2011 23:25 tsi
Tapu Kadastro MYO Mezunu Memurlara Piyango Tapu ve Kadastro memurlarına çifte piyango. 2 yıllık Tapu Kadastro Meslek Yüksekokulu mezunu olan memurlara, lisans tamamlama fırsatı. Uzaktan eğitimle iki yılda bu eğitimi tamamlayanların hem maaşları artacak hem de müdür olabilecekler.

Mezunları devlet memuru olabilen tek okul olan Gazi Üniversitesi Tapu Kadastro Meslek Yüksekokulu’ndan büyük fırsat. 2 yıllık yüksek okul mezunları, yeni açılacak ‘uzaktan eğitim’ programıyla lisans tamamlayabilecekler. 2 yıl sürecek uzaktan eğitim ile çalışırken, okuma fırsatı bulacaklar.

Eğitimi zamanında tamamlayan tapu ve kadastro memurlarının maaşları 4 yıllık okul mezunu oldukları için 200 lira artacak. En önemlisi de Türkiye genelinde açık bulunan tapu kadastro il müdürlüklerine ‘müdür’ olarak atanabilecekler.

İMZALAR ATILDI

2+2 Lisans Tamamlama Programı düzenlenmesine ilişkin protokol, bugün Gazi Üniversitesi Rektörlüğü Senato Salonunda imzalandı. Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü ile Gazi Üniversitesi Rektörlüğü arasındaki protokol imza törenine Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Müsteşarı Önder Kıraç ile Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Rıza Ayhan da katıldı.

EMLAK MEZUNLARI DA YARARLANACAK

Gazi Üniversitesi Tapu Kadastro Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Serdar Altınok, uzaktan eğitim fırsatından ilk etapta 2 yıllık Tapu Kadastro Meslek Yüksek Okulu Mezunu 2 bin 875 kişinin yararlanabileceğini söyledi. Ancak Altınok, zamanla emlak ve emlak yönetimi mezunlarının da eğitime dahil edilerek yararlanıcı sayısının 8 bine çıkacağını vurguladı.

Türkiye genelinde il ve ilçelerde 3 bin 700 civarında tapu kadastro müdürlüğü bulunduğunu anlatan Altınok, iş yoğunluğu nedeniyle bu müdürlerin iki yıl içinde görevden ayrıldıklarına dikkat çekti. Bu nedenle yaklaşık 1500 müdürlüğün boş olduğuna dikkat çeken Altınok, 2 yıllık mezunların da mevzuat gereğince müdür yapılamadığını anımsattı. Uzaktan eğitimi tamamlayanlara müdürlük yolunun açılacağını söyledi.

HER MEZUNA İŞ VAR

1982 yılına kadar Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren okul, Tapu Kadastro Meslek Yüksek Okulu YÖK'ün kurulmasıyla Gazi Üniversitesi bünyesine geçti. Her yıl 30 ila 35 mezun verirken genel müdürlüğün ihtiyacının 70 ila 80 personel olması nedeniyle ihtiyaç karşılanamıyor. Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü eleman ihtiyacını karşılarken Tapu Kadastro Meslek Yüksek Okulu mezunu olma şartı aradığı için de başka bir okul mezunu işe giremiyor.

ÜNİVERSİTE ADAYLARI BU FIRSATI KAÇIRMAYIN!

Tapu Kadastro Meslek Yüksekokulu, bu yıl TM puan türünden öğrenci kabul etmeye başlayacak. İlk yıl 50 ila 80 öğrenci almayı planlayan okulu bitirenler, 4 yılın sonunda devlet memuru olarak işe başlayabilecekler.
Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Aramak İçin Yaz ve Tıkla

  En Çok Okunan Haberler

  .................. AÖL


  Haber Sistemi Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  Sitede yer alan içerikler bilgilendirme amaçlıdır. İçeriğin doğruluğu için her türlü özen gösterilmekle birlikte; olası hatalardan site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz. İletişim: egitimekrani@gmail.com Yandex.Metrica
  22990 µs