Piyasalar

13 Ekim 2015, Salı tsi
°C
REKLAM

En Sıcak Konular

Öğrenim ve Katkı Kredisi İçin Yeniden Yapılandırma

8 Mart 2011 21:38 tsi
Öğrenim ve Katkı Kredisi İçin Yeniden Yapılandırma YÜKSEK Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (YURTKUR) öğrenim ve katkı kredisi borçlarını yapılandıranların, bu borçlarını süresi içerisinde ödemediği için yapılandırması bozulanların yeniden yasa kapsamına alınabilmes için 31 Mayıs 2011 tarihine kadar kurumun

YÜKSEK Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (YURTKUR) öğrenim ve katkı kredisi borçlarını yapılandıranların, bu borçlarını süresi içerisinde ödemediği için yapılandırması bozulanların yeniden yasa kapsamına alınabilmes için 31 Mayıs 2011 tarihine kadar kurumun ’www.kyk.gov.tr’ internet adresinden başvuruda bulunmaları istendi.

YURTKUR Genel Müdürü Hasan Albayrak imzalı basın açıklamasında, 5 bin 917 sayılı yasa kapsamında borçluların istemeleri halinde aynı işlem için ilgili vergi dairesine 2 Mayıs 2011 tarihine kadar başvurabilecekleri belirtildi. Açıklamada, daha önce yapılandırmadan yararlanmamış ancak, öğrenim ve katkı kredisi borçlarını süresinde ödemedikleri için 6 bin 183 sayılı yasa kapsamında, borçları vergi dairelerine bildirilenlerin orçlarını yapılandırabilmeleri için Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı’nın ’www.gib.gov.tr’ internet adresindeki dilekçe örneği ile borçlarının bildirildiği vergi dairesine 2 Mayıs 2011 tarihine kadar başvurmaları gerektiği belirtildi.

Bildirdikleri vergi dairesi, bulundukları ilin dışında olanların ise söz konusu dilekçelerini ilgili vergi dairesine iadeli taahhütlü veya APS ile göndermelerinin mümkün olduğu belirtildi. Açıklamanın devamında, "Borçlular, borçlarının bildirildiği vergi dairesini ’www.kyk.gov.tr’ internet adresindeki ’E-HİZMETLER’ ana menüsü altında bulunan ’Öğrenim ve katkı Kredisi Borç Sorgulama’ alt menüsünden öğrenebileceklerdir" denildi.


KREDİ YURTLAR KURUMUNDAN YAPILAN AÇIKLAMA

25/2/2011 TARİHİNDE YAYIMLANAN 6111 SAYILI BAZI ALACAKLARIN YENİDEN YAPILANDIRILMASI HAKKINDA KANUN İLE İLGİLİ OLARAK;

5917 Sayılı Kanun Gereğince 2009 Yılında Öğrenim Ve Katkı Kredisi Borçlarını Yapılandıranlardan, Bu Borçlarını Süresi İçerisinde Ödemeyenlerin Borçlarının 6111 Sayılı Kanunun 17 Nci Maddesinin (7) Numaralı Fıkrasına Göre Yeniden Yapılandırma Kapsamına Alınabilmesi İçin, 31 Mayıs 2011 Tarihine Kadar Kurumumuzun Www.Kyk.Gov.Tr İnternet Adresinden Başvuruda Bulunmaları Gerekmektedir. Borçlular İsterler İse 6111 Sayılı Kanunun 2 Nci Maddesinden Yararlanmak İçin İlgili Vergi Dairesine Dilekçe (Ek:2/A) İle 2 Mayıs 2011 Tarihine Kadar Başvurabilirler.

Öğrenim Ve Katkı Kredisi Borçlarını Süresinde Ödemediklerinden Dolayı Borçlarının 6183 Sayılı Kanun Kapsamında Tahsili İçin İlgili Vergi Dairelerine Bildirilenlerin, 6111 Sayılı Kanunun 2 Nci Maddesi Kapsamında Borçlarının Yapılandırılabilmesi İçin T.C. Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığının Www.Gib.Gov.Tr İnternet Adresindeki Dilekçe Örneği (Ek:2/A) İle Borçlarının Bildirildiği Vergi Dairesine 2 Mayıs 2011 Tarihine Kadar Başvurmaları Gerekmektedir.

Bildirildikleri Vergi Dairesi, Bulundukları İlin Dışında Olanlar, Söz Konusu Dilekçelerini İlgili Vergi Dairesine İadeli Taahhütlü veya APS İle Göndermeleri Mümkündür.

Not: Borçlular Borçlarının Bildirildiği İlgili Vergi Dairesini Www.Kyk.Gov.Tr İnternet Adresindeki "E-Hizmetler" Ana Menüsü Altında Bulunan "Öğrenim/Katkı Kredisi Borç Sorgulama" Alt Menüsünden Öğrenebileceklerdir.

 
Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Aramak İçin Yaz ve Tıkla

  En Çok Okunan Haberler

  .................. AÖL


  Haber Sistemi Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  Sitede yer alan içerikler bilgilendirme amaçlıdır. İçeriğin doğruluğu için her türlü özen gösterilmekle birlikte; olası hatalardan site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz. İletişim: egitimekrani@gmail.com Yandex.Metrica
  30650 µs