Piyasalar

13 Ekim 2015, Salı tsi
°C
REKLAM

En Sıcak Konular

Ücretli Okul Öncesi öğretmenliği Seminerleri Açılıyor

24 Ocak 2011 12:22 tsi
Ücretli Okul Öncesi öğretmenliği Seminerleri Açılıyor Okul öncesi eğitimde pilot iller arasına alınan Bursa, okul öncesi eğitimin zorunlu olacağı 2011-2012 eğitim-öğretim yılına hazırlanıyor.

Kadrolu ve sözleşmeli olarak atanacak öğretmenlerin ihtiyacı karşılayamaması riskini göz önünde bulunduran İl Milli Eğitim Müdürlüğü, ücretli öğretmen atamak için seminer açıyor.

Halk Eğitim Merkezleri'nin desteğiyle 60 saatlik seminer vereceklerini belirten İl Milli Eğitim Müdürlüğü Okul Öncesi Şube Müdürü Nebahat Sezgin, "Okul öncesi eğitim kurumlarında ek ders karşılığında görevlendirilebilecek öğretmenlerde, mevcut mevzuatta yer alan kriterlere ek olarak okulöncesi eğitim semineri çerçeve programını uyguluyoruz. Seminer 14 Şubat'ta başlayıp 25 Şubat'ta bitecek. Bu seminere pedagojik formasyonu olan herkes katılabilecek. Yani Kız Meslek Liseleri'nin Çocuk Gelişimi mezunu olup, herhangi bir alanda en az 2 yıllık yüksekokul mezunu olanların yanı sıra, KPSS'de yeterli puan alamayıp kadrolu veya sözleşmeli olarak atanamayanlar başvuruda bulunabilecek. Bu semineri alamayanlar, ücretli öğretmen olarak atanamayacak." dedi.

Halk Eğitim Merkezleri'ne 24-28 Ocak tarihleri arasında başvuru yapılması gerektiğini ifade eden Sezgin, şöyle devam etti: "E-okul verilerine göre evde bekleyen 2006 doğumlu 5-6 bin çocuk var. Okul öncesi eğitim zorunlu olduğu için bu çocukları zorunlu olarak okula alacağız. Bir de ilköğretim okulları bünyesinde ana sınıfları oluşturacağız. O nedenle öğretmen açığımız mutlaka çok olacak. Bu açığın olmaması için bu semineri düzenliyoruz."

"SEMİNER İÇİN İSTENEN BELGELER"

Seminere katılmak isteyenler öğrenim belgesinin aslı ve fotokopisi, nüfus cüzdanı fotokopisi, norm kadro fazlası sınıf öğretmenlerinin hangi okulda çalıştıklarını belgeleyen yazı, merkez ilçeler dışından müracaat edenlerin yolluk yevmiye istemediklerine dair halk eğitim merkezlerinden temin edecekleri dilekçe ve 1 adet telli dosyayla başvuruda bulunabilecek. Konuyla ilgili ayrıntılı bilgi Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün www.bursameb.gov.tr adresinden alınabilecek.
Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Aramak İçin Yaz ve Tıkla

  En Çok Okunan Haberler

  .................. AÖL


  Haber Sistemi Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  Sitede yer alan içerikler bilgilendirme amaçlıdır. İçeriğin doğruluğu için her türlü özen gösterilmekle birlikte; olası hatalardan site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz. İletişim: egitimekrani@gmail.com Yandex.Metrica
  34530 µs