Piyasalar

31 Ağustos 2015, Pazartesi tsi
°C
REKLAM

En Sıcak Konular

ÖSYM Sınav Giriş Belgesi Alma Sayfası-Ekranı

5 Ocak 2011 13:36 tsi
ÖSYM Sınav Giriş Belgesi Alma Sayfası-Ekranı KPSS'de kopya iddialarından sonra güvenlik ÖSYM için daha da önemli bir konu olmaya başladı. Bu durum sınav öncesi üst aramaları, sınav esnasındaki uygulamalar ve sınav sonrası işlemlerin her birinde bariz olarak adaylar gözlemlemekte.

Arttırılan güvenlik önlemlerinden bir tanesi de ÖSYM tarafından adaylara verilen kullanıcı adı ve şifrelerinin kullanımında görmekteyiz.  Adaylar bundan sonra ÖSYM tarafından kendilerine verilen şifreleri kullanmadan başvurular, sınav giriş belgeleri, sonuçlar, yerleştirme işlemleri ve yerleştirme sonuçlarına ilişkin herhangi bir işlem  yapamayacak.

Aşağıdaki linkte sınava giriş belgesinin ÖSYM'den çıktısını alabileceğiniz adresi veriyoruz. Sınav Giriş yerinizi öğrenmek için aşağıdaki linke tıklayınız...

 

ÖSYM Sınav Giriş Belgesi Alma Sayfası-Ekranı İçin Tıklayınız...


Adayların adreslerine Sınava Giriş belgesi Gönderilmeyecek.

Adaylar sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesi’ni, kullanıcı adı ve şifreleri ile ÖSYM’nin internet adresinden edineceklerdir (ilgili link yukarıda verilmiştir). Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon, sıra bilgileri ile adayın fotoğrafı bulunacaktır.

Adaylar internetten edinecekleri bu belgelerini sınav günü yanlarında bulundurmak zorundadır. Bu belgesi yanında olmayan adaylar sınava alınmayacaktır. Sınava girebilmek için gerekli olan fotoğraflı ve onaylı Özel Kimlik Belgesi olarak sadece Nüfus Cüzdanı veya Pasaport kabul edilecektir. Nüfus Cüzdanı fotoğraflı ve TC Kimlik Numarası yazılı olmalıdır.

Sürücü Belgesi ve Kurum Kimlik Belgesi de dâhil başka hiçbir belge özel kimlik belgesi olarak kabul edilmeyecektir. Özel kimlik belgesi olarak nüfus cüzdanını veya pasaportunu sınav günü yanında bulundurmayan aday, gerekçesi ne olursa olsun sınava alınmayacak; sınava alınsa bile sınavı geçersiz sayılacaktır.

Sınav için adaya ait soru kitapçığı matbaada tek tek özel olarak paketlenecek ve sınav başladığında her adaya açılmamış bir adet soru kitapçığı paketi verilecektir. Bu paket adayın kendisi tarafından açılmalıdır.

ÖSYM’nin, 5 Ekim 2010 tarihinde internet sitesinde kamuoyuna duyurduğu ve daha sonraki sürede de ulusal basında geniş yer alan sınav güvenliğini artırıcı tedbirler bu sınavda da uygulanacaktır.

 
Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Aramak İçin Yaz ve Tıkla

  En Çok Okunan Haberler

  .................. AÖL


  Haber Sistemi Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  Sitede yer alan içerikler bilgilendirme amaçlıdır. İçeriğin doğruluğu için her türlü özen gösterilmekle birlikte; olası hatalardan site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz. İletişim: egitimekrani@gmail.com Yandex.Metrica
  15660 µs