Piyasalar

7 Ekim 2015, Çarşamba tsi
°C
REKLAM

En Sıcak Konular

MKE'ye 173 Personel Alınacak

15 Temmuz 2010 20:43 tsi
MKE'ye 173 Personel Alınacak Kırıkkale Makine Kimya ve Endüstrisi Kurumu'nun (MKEK) çeşitli fabrikalarında çalıştırılmak üzere 173 kişiyi işe alınacak.

İşe alınacak personelin 113'ü Mühimmat Fabrikası'nda, 60'u ise MKE Silah Fabrikası'nda istihdam edilecek. Başvurular 22 Temmuz'da başlayacak, 13 Ağustos'ta sona erecek.

Türk Metal Sendikası Kırıkkale Şube Başkanı Mürsel Öcal işçi alımlarıyla ilgili yaptığı açıklamada, adaylarda meslek lisesi mezunu olmaları ve KPSS'den 60 ve üzeri puan almaları şartının aranacağını söyledi. Öcal, �NC bölümü 15, kaynak 6, torna tesviye 30, hidrolik dinomatik 6, sıhhi tesisatçı 12, elektrik- elektronik 15, marangoz 1, kimya bölümü 28 olmak üzere Mühimmat Fabrikası toplam 113 kişiyi bu bölümlerden işe alacak�dedi.

Mürsel Öcal, Silah ve Tüfek Fabrikası için alımlar konusunda ise �NC bölümünden 20, torna tesviye 32, metal bölümünden 8 kişi olmak üzere toplamı 60 kişi bu bölümlerden işe alınacak�diye konuştu.

Yeni alınacak elemanlarla birlikte MKE fabrikalarında yılbaşından itibaren 350 kişinin istihdam edilmiş olacağını kaydeden Öcal, �KE fabrikalarına alımların devam etmesi için hem Kırıkkale Türk Metal Sendikası olarak hem de MKE fabrikalarının bu konuyla ilgili çalışmaları devam etmektedir. Gelecek yıllarda da MKE'nin daha genç yapıya bürünmesi için bu alımları devam ettireceğiz�dedi.
MKE fabrikalarında çalışan personelin yüzde 25'inin, 14 Temmuz itibariyle emekliye ayrıldığını ifade eden Mürsel Öcal, �unların yerine yeni genç arkadaşlarımızı meslek sahibi edeceğiz. MKE fabrikalarında son iki yıl içerisinde gözle gözüken personel artışı olmuştur. Bu artışlar hem üretime yansımış, hem de bunu gerçekleştiren işçilere yansımıştır. Sloganımızla yola çıkarak amacımız üretmek- kazandırmaktır. MKE fabrikalarında, bunu 2 yıl içerisinde yapmış olduğumuz yükselme ile göstermiş olduk�diye konuştu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  Aramak İçin Yaz ve Tıkla

  En Çok Okunan Haberler

  .................. AÖL


  Haber Sistemi Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  Sitede yer alan içerikler bilgilendirme amaçlıdır. İçeriğin doğruluğu için her türlü özen gösterilmekle birlikte; olası hatalardan site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz. İletişim: egitimekrani@gmail.com Yandex.Metrica
  15230 µs