Piyasalar

25 Nisan 2014, Cuma tsi
İstanbul 12.6°C Puslu
REKLAM

En Sıcak Konular

İUE İnsani Bilimler Fakültesi Psikoloji Bölümü Uzaktan Eğitim Programları Kayıtları Başladı

13 Haziran 2010 13:26 tsi
İUE İnsani Bilimler Fakültesi Psikoloji Bölümü Uzaktan Eğitim Programları Kayıtları Başladı Avrupa İslam Üniversitesi (İUE) İnsani Bilimler Fakültesi Psikoloji Bölümü Uzaktan Eğitim Programları Kayıtları Başladı. Programın detayları ve kayıtlar hakkında bilgiler şu şekilde.

Merkezi Hollanda’da bulunan ve başta Türkiye olmak üzere birçok ülkeden Uzaktan Eğitim Programları ile öğrenci kaydı yapan Avrupa İslam Üniversitesi’nde İnsani Bilimler Fakültesi bünyesinde Psikoloji eğitimi programları açıldı.

Bölümün eğitim müfredatları Hollanda’daki psikoloji lisans ve lisansüstü eğitim programlarının yanı sıra Amerika ile uzaktan eğitim programları öğrencilerinin bulunduğu ülkelerdeki psikoloji bölümlerinin bilimsel birikimlerinden faydalanarak şekillendirildi.  

Psikoloji bölümünde, üniversitenin merkezi Hollanda’da uygulanan “Manevi Temelli Danışmanlık” sistemine alt yapı teşkil edecek bir psikoloji eğitimi amaçlanmakta. Bölüm, temel Psikoloji alan bilgisi ve danışmanlık becerilerine sahip, toplumun temel ihtiyacı olan psikolojik desteği bilimsel veriler doğrultusunda ve manevi temelleri merkeze alan psikologlar yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Üç yıl süreli psikoloji lisans programı, yoğun İngilizce destekli olarak yürütülecektir. Bölüme kayıt yaptıran öğrenciler 136 kredilik programın sonunda “İnsani Bilimler Fakültesi Psikoloji Bölümü Lisans Diploması” almaya hak kazanacaklardır.

Uzaktan eğitim programları ile üniversiteye kayıt yaptıracak öğrenciler bu kredileri UEP sınav sistemi doğrultusunda her dönem vize ve final sınavına girerek vereceklerdir. Programa Türkiye’den kayıt yaptırmak isteyen öğrencilere üniversitenin Türkiye’de henüz denkliğinin bulunmadığını hatırlatmak isteriz. UEP ile İnsani Bilimler Fakültesi Psikoloji Bölümüne kayıt yaptıracak olan öğrencilerimize Türkiye’de Akademistanbul Yurt Dışı Eğitim Danışmanlık Hizmetleri destek vermektedir. Sınav programları ve öğrencilerin diğer özlük işlemleri söz konusu yetkili kurum tarafından sağlanmaktadır. 


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  banner banner_pc_778x100 Image Banner
  02.2014 Image Banner 700 x 500
  Custom Search
  banner banner_beyaz_esya_300x250 Image Banner

  Haber Sistemi Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  Sitede yer alan bilgiler bilgilendirme amaçlıdır. Bilgilerin doğruluğunu kontrol etme sorumluluğu ziyaretçiye aiittir. Bilgi, haber ve diğer konularda iletişim için lütfen egitimekrani@gmail.com a mail atınız. Yandex.Metrica sanalbasin.com üyesidir Ödev
  15160 µs